Diğer
  Ana SayfaGüzellikEstetiğin son harikaları

  Estetiğin son harikaları

  -

  Daha az kesi, daha az acı ve daha az iz… Ama buna karşılık daha doğal, daha etkili ve daha başarılı sonuçlar. Estetik cerrahi son sürat gelişiyor ve yeni uygulamalar gençleşmek, güzelleşmek isteyenlerin yüzünü güldürüyor. İşte 2005’in trendi olmaya aday, estetiğin son harikaları.

  Elif Duran

  Tıbbın her dalı son hızla gelişiyor. Estetik cerrahideki gelişmeler de gerçekten hayret verici. Biz kadınlar için memnuniyet verici olduğunu da sözlerime eklemeliyim. Çünkü estetik cerrahinin yeni uygulamalarında eskiye kıyasla çok daha az kesi, daha az kan ve dolayısıyla daha az acı ve iz var. Buna karşılık alınan sonuçlar son derece doğal, etkili ve başarılı. Bir zamanlar saatler süren, uzun bir iyileşme süreci olan ve buna karşılık pek de doğal sonuçlar vermeyen operasyonların yerini yepyeni, uygulaması basit yöntemler alıyor.
  Biz de bu ay estetik cerrahideki son uygulamalara bir göz attık ve ne var ne yok sizin için derledik. Endoskopik cerrahiyle göz biçimlendirme, lazer ışınlarıyla boyun ve elleri gençleştirme, kalsiyum bileşiğiyle dudakları uzun süre kalıcı dolgunlaştırma işte bu yöntemlerden bazıları…

  KANTOPLASTİ İLE YEPYENİ BAKIŞLAR

  Kısa bir zaman öncesine kadar gözleri güzelleştirmek için yapılan en etkili şey makyaj teknikleri ve hileleriydi. Bu nedenle, Formsante de dahil, pek çok derginin sayfalarında, küçük gözleri irileştirecek, göz çukurlarını kapatacak, sarkık gözlere çekik bir hal verecek hilelerden bahsedildi duruldu. Şimdi aynı şeylerden plastik cerrahlar bahsediyor, bu sefer gözler makyaj hileleriyle değil plastik cerrahinin nimetleriyle, daha güzel daha anlamlı hatta daha genç kılınıyor.
  İşte kantoplasti, doğuştan ya da sonradan gözlerde meydana gelen şekil bozukluklarını gidermek için kullanılan yeni bir estetik cerrahi yöntem. Kantoplasti yani göz şekillendirme operasyonlarıyla, endoskopik teknikler kullanılıyor ve çok küçük gözler büyütülebiliyor, aşağı doğru, baygın bakışlı olan gözlere çekiklik kazandırılıyor, zamanla birlikte deforme olan gözlerse gençleştirilebiliyor. Kısaca, gözlerinin biçiminden memnun olmayan, daha güzel, daha anlamlı ve çekici bakışlar kazanmak isteyenler, bu operasyonla istediği görünüme kavuşabiliyor. Göz şekillendirme operasyonlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiyi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Tezel'den aldık.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz