Diğer
  Ana SayfaGüzellikEstetik dünyasında neler oluyor?

  Estetik dünyasında neler oluyor?

  -

  Her gün yeni bir buluşla hem hızlı hem de mükemmele yakın sonuçlar elde etmeye çalışan estetik dünyası son yıllarda öyle hızlı gelişti ki artık yenilikleri takip etmek neredeyse imkansız. Bir saatte incelttiğini söyleyen yöntemler, 15 dakikada 15 yıl gençleştirenler… Peki bu yöntemler ne kadar doğru? İşte cevaplar!

  Eskiden estetik kelimesi bile ürkütürken son yıllarda gelişen teknolojilerle birlikte estetik müdahaleler kısa zamanda hızlı sonuç vermeye başladı. Cerrahi ve cerrahi olmayan uygulamalar olarak ikiye ayrılan estetik tedaviler konusundaki gelişmeler hakkında bilgi veren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. İsmail Kuran, “Son yıllarda cerrahi uygulamalara kıyasla cerrahi olmayan uygulamalarda artış yaşanıyor. Dolgu, botoks, lazer uygulamaları, radyofrekans ve ultrason teknolojilerinde gelişmeler var. Genelde bu teknolojiler hastanın bir an önce normal hayatına dönmesi için yapılan kolay uygulamalar olsa da etkileri cerrahi ile elde edilen sonuçlar gibi olmuyor. Bu nedenle her yeni çıkan teknolojiye hemen iyi diye yaklaşmamak gerekiyor” diyor.

  Radyofrekans ve lazer uygulamaları
  Radyofrekans ve fraksiyonel lazer uygulamaları bir arada kullanılarak çok etkili sonuçlar alınabiliyor. Bu yöntemler yüz gençleştirmede ve vücut sıkılaştırmada kullanılıyor.

  Burun ucuna botoks
  Botoks çok uzun yıllardır kullanılıyor ama artık botoks farklı bölgelere de uygulanıyor. Sadece göz çevresi, alın, kaş arası değil; ağız çevresi, sigara çizgilerinin azaltılması, dudaktan çeneye doğru uzanan hattın kırılması ve boynun gençleştirilmesinde de botoks kullanılmaya başlandı. Prof. Dr. İsmail Kuran, “Botoksun yeni uygulandığı bölgelerden biri de burun ucu. Burun ucunun çok hafif kaldırılmasında artık botoks kullanılıyor. Bu uygulama birkaç ay etkili oluyor fakat kalıcı bir sonuç alınamıyor. Dolgu ve botoks birlikte kullanılarak da burunda küçük şekillendirmeler yapmak mümkün” diyor.

  - Advertisement -

  DİPNOT
  Yoğunlaştırılmış doku uygulamaları kök hücre olarak tanımlanıyor fakat kök hücre şu an için ne Türkiye’de ne de dünyada uygulanmıyor. Henüz estetik cerrahi alanında kök hücre uygulaması yapılmıyor. Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz