Diğer
  Ana SayfaGüzellikEstetik operasyonlar hakkında en çok merak edilen 5 soru

  Estetik operasyonlar hakkında en çok merak edilen 5 soru

  -

  İple yüz asma, doğum sonrası göğüs ameliyatı, kol sarkma ve germe ameliyatı, popo büyütme ameliyatı ve burun ameliyatı hakkında en çok merak edilen soruları Mete Aksu Klinik kurucusu ve İstanbul Aesthetic Center Kurucu Ortağı Op. Dr. Mete Aksu‘ya sorduk.

  İple yüz asma ameliyatında iz kalıyor mu? Her cilde uygulanabiliyor mu? İpler ne kadar süre yüzde kalıyor? İpler belli bir süre sonra eriyor mu?

  Yüz ve boyun germe ameliyatı için henüz erken olan yaşlarda yani orta yaş grubu dediğimiz 35-45 yaş aralığında olan hastalarımızda yüz veya boyunda gerginliği sağlamak için özel ip sistemleri ile dokuları asmamızı sağlayan genel işlemlere iple yüz gençleştirme denmektedir.

  Kesin tedavi sağlayıcı işlem germe ameliyatları olsada geçici süreyle 1-2 yıl için yüzde gerginlik oluşması ip sistemleri uygulanabilir. Lokal anesteziyle ve ofis şartlarında uygulanabilmeleri ip askılama işlemlerinin en büyük avantajıdır. Kullanılan ip için tasarlanmış özel iğneler ile yapıldığı için iz kalmaz. Daha ince olan ciltlerde kalın ciltlere göre nispeten daha iyi sonuç alabildiğimiz bu uygulamalarda seçilen iplerin özelliklerine göre 1-2 yıl boyunca gerginlik sağlanabilir. Dokuda kalıcı reaksiyon oluşturmaması için seçilen ipler genelde eriyebilen materyallerden seçilmektedir.

  - Advertisement -

  Doğum sonrası göğüs estetiğinde toparlama mı tercih ediyorsunuz, silikon mu Hangisinde dikiş izi minumum seviyede kalıyor?

  Doğum sonrası memeler genelde doğum öncesi döneme göre aynı volüm ve diklikte kalamazlar. Kadınlarda meme şekil değişikliği, hamileyken kaç kilo aldığı, memesinin genetik yapısı ve meme doku-yağ doku oranı gibi değişkenlerle ilgili olarak her kadında farklı ortaya çıkabilir. Genelde memeler doğum sonrası %25 oranında küçülürler ve bir miktar sarkarlar. Eğer yeterli meme dokusu mevcutsa implant kullanmadan yapılan dikleştirme ameliyatlarını öneriyoruz. Eğer yeterli meme dokusu yoksa implant destekli dikleştirme yapılabilir. İmplant kullanılsın veya kullanılmasın dikleştirme ameliyatı sırasında, meme cilt-altı dokusunu kalınlaştırıp bir miktar büyütmek için vücudun farklı bir bölgesinden alınan yağ dokusu, enjeksiyonla eklenebilir.

  Memedeki sarkma ve boşalma oranına göre plan yapılacağı için “I” veya ters kısa “T” şeklinde iz kalacaktır. Eğer hiç sarkma yoksa meme altı, koltuk altı veya meme aerolasından yapılacak 3cm lik kesi ile implant ameliyatı yapılabilir.

  Kol sarkma ameliyatında germe yöntemini mi kullanıyorsunuz kesme mi? İz kalıyor mu?

  Kol derisi hızlı kilo vermeye en dayanıksız bölgelerden birisidir. Genelde diğer vücut bölgelerine göre daha önce sarkar ve bu sarkma miktarı ne kadar fazlaysa tam germe ne kadar azsada koltuk altından mini germe işlemleri uygulanabilir.

  Ameliyat sonrası iz kalmaması için skar jelleri ve silikon skar bantları kullandırılır. Takipleri ve skar dokusuna uygulanacak lazer uygulamalarını aksatmayarak çok ince iyileşmiş ve hiç dikkat çekmeyecek izlere ulaşmak şu anki teknoloji ile mümkün.

  Popo büyütme kaldırma işlemi nasıl yapılıyor? Ne kadar süre dayanıyor?

  Popo büyütme yağ enjeksiyonu yapılarak veya popo implantı yerleştirerek yapılan işlemdir. Çoğu zaman popo büyütme için uygulanan bu iki işlem sonucu popo eski dik görünümünü de kazanır. Yağ enjeksiyonu; özellikle vaser liposelection yardımlı olarak bel, karın bölgesi ve bacaklardan toplanan yağ dokusunun özel kanüller yardımıyla popo üst bölgesine cilt altı ve cilde enjekte edilmesiyle yapılır. Yağ hücreleri Vaser teknolojisi kullanılarak alındığı ve havayla temas etmeden ve yayılarak yani hücrelerin temas yüzeyi artırılarak enjekte edildiği için hayat boyu kalıcılık oranı %75 lerdedir.

  Popo implatı ise istenen ölçülerdeki özel yapım silikon implantların popo kası içine yerleştirilerek yapılması işlemidir. İmplant hayat boyu kalıcıdır ve volüm kaybına uğramaz. İki Popo arası birleşim çizgisi içinden 3 cmlik bir kesi yapıldığı için görünür herhangi bir iz kalmamaktadır. Popo implantı, popoyu hem büyütme hem dikleştirme amaçlı uygulanabilir.

  estetik operasyonlar

  Kötü yapılan burun ameliyatı ikinci kez nasıl düzeltilir?

  Sekonder yani ikincil burun ameliyatlarında başarı ilk yapılan ameliyatta kıkırdak ve kemik dokusunun ne kadar bozulduğu ve ne kadar düzeltilebileceği ile direkt ilgilidir. Kıkırdak ve kemik dokunun bozulmasına cilt dokuda bozulma yani yapışıklık ve çökmeler de eşlik edebilir.

  Son yıllarda burun ameliyatı yani rinoplasti teknikleri geliştiği için hatalı yani revizyona aday ameliyat sayıları azalmıştır. Primer yani birincil rinoplasti ameliyatlarındaki başarı oranı yükseldiği için sekonder ameliyat sayısıda azalmıştır. Primer rinoplasti ameliyatı başarısız olsada dokulara zarar verme oranı daha düşük sonuçlandığı için sekonder ameliyatların başarısını daha da artırdı.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz