Diğer
  Ana SayfaGüzellikEstetik sonrası nelere dikkat etmeli?

  Estetik sonrası nelere dikkat etmeli?

  -

  Estetik operasyondan sonraki iyileşme döneminde dikkat edeceğiniz bazı kurallar hem daha hızlı ayağa kalkmanıza hem de geçirdiğiniz işlemin başarısına katkı sağlıyor…

  Cerrahi veya neştersiz operasyon sonrası doktorlar iyileşme döneminde dikkat edilmesi gereken kuralları sıralar. Nasıl evdeki hesap bazen çarşıya uymuyorsa bu iyileşme döneminde sanki en kötüsü hep sizin başınıza gelir. Daha fazla ağrı çekersiniz, arkadaşlarınız üç günde sosyal hayata karışırken sizin tuvalete gidecek haliniz olmaz. Kurban psikolojisine girmeden önce estetik operasyon sonrası geçireceğiniz nekahat dönemi için tüm hazırlıklarınızı yapın. Böylece hem yara veya dikişlerinizin daha hızlı iyileşmesini sağlayabilirsiniz hem de sosyal hayata çok daha hızlı katılabilirsiniz. Üstelik vereceğimiz önerilerle doktorunuzun yapmış olduğu işlemin daha iyi sonuç vermesini sağlayabilirsiniz.

   

  Reçeteyi önceden isteyin

  - Advertisement -

  Cerrahi bir operasyon geçiriyorsanız muhtemelen doktorunuz size antibiyotik yazacak. Hastaneden çıkmadan önce mutlaka doktorunuzdan reçeteyi isteyin ve ilaçları aldırın. Son gün bandajlarla eve giderken hem eczanelere uğrama fırsatınız olmayabilir hem de doktorunuzun yazdığı ilaç stoklarda olmayabilir.

   

  Cerrahi eldivenler giyin

  Karın germe gibi bir operasyon geçirdiyseniz muhtemelen o bölgenize diren takılmıştır. Bu direnlerin boşaltılıp pansumanının yapılması gerekiyor. Siz kendiniz yapmıyorsanız bile size pansuman yapacak kişinin mutlaka steril eldivenler giymesi gerekiyor. Eldivenin yanı sıra evde gazlı bez bulundurmak da işinize yarayacaktır.

   

  Tavuk suyuna çorba tüketin

  Özellikle yüz bölgesiyle ilgili bir operasyon geçirenler için çiğnemek zorluk yaratabiliyor. Tavuk suyuna tel şehriyeli çorba bu dönemde vücudunuzun toparlanmasına yardım edecek. Bol limon ekleyerek içebileceğiniz bu çorba için gerekli malzemeleri önceden hazır edin.

   

  Antibiyotik merhem sürün

  Özellikle büyük kesili operasyonlardan sonra bu tip merhemler cildi enfekte etmeden iyileşmesine katkı sağlıyor. Eğer dudaklarınıza işlem yapıldıysa bu bölgeye özel merhemler kullanmalısınız.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz