Diğer
  Ana SayfaGüzellikEstetik sonrası nelere dikkat etmeli?

  Estetik sonrası nelere dikkat etmeli?

  -

   

  13032014 estetik2Jel buz torbaları kullanın

  Derin dondurucuda bir süre tuttuktan sonra kullanacağınız bu jel buz torbaları normal buz torbasına göre cildi daha az tahriş ediyor. Hem normal buz torbası gibi akma derdi de yok.

   

  Meyve suyu ve mineral su için

  - Advertisement -

  İyileşme döneminde vitamin ve mineral desteği alabilirsiniz. Ekstra ilaç almak yerine bu ihtiyacınızı meyve sularından karşılayabilirsiniz. Zencefilli içecekleri de bu dönemde tüketmeniz öneriliyor.

   

  Bol bol pipet bulundurun

  İster yüz bölgesi ister karın germe olsun geçirilen operasyon sonrası çoğunlukla dik oturur pozisyona gelmek zordur. Bu durum da kolay yemek yemeyi zorlaştırıyor. Pipetler, yatakta uzanırken bir şeyler içmeyi kolaylaştırıyor.

   

  Her boy ve ebatta yastık edinin

  Operasyondan sonra geçirilen ilk gece, genellikle en zor gece olur. Bu yüzden kol, baş, boyun gibi bölgelerin altına yastık koymak rahat uyumanıza yardımcı olacaktır.

   

  Medical Park Bahçelievler Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahı Op. Dr. Övünç Akdemir’in önerileri:

  Estetik operasyonlarda yapılacak temel işlemler bölgelere göre farklılık gösterir. Yüz bölgesi ameliyatları (yüz-boyun germe, dolgu-botoks-yağ  gibi enjeksiyon uygulamaları, kaş kaldırma, göz kapağı estetiği) sonrasında; bu bölgelere 48 saat buz uygulaması yapılması ve hastaların oturur biçimde uyumaları önem taşıyor.

  Yara yerlerine gelmeyecek şekilde lidokain içeren pomatlar, ağrının azalmasında ve şişliğin inmesinde yardımcı oluyor. Bunlar elinizde yoksa şişlik üzerine yoğurt sürülebilir çünkü yoğurt içerisinde bol protein olduğundan ameliyat alanını soğutur ve buz etkisi yapar. 

  Kepçe kulak ameliyatı geçiren hastaların ise 48 saat soğuk uygulama yapmaları ve iki ay kadar tenisçi bantlarından kullanmaları ameliyat başarısını artırıyor.

  Dikiş bölgelerine 48 saat su değdirilmemeli, sonrasında ise mutlak yıkanmalı ve kabuklanma engellenmeli.

  Botoks uygulanan hastaların ilk sekiz saat mimiklerini sık kullanması öneriliyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz