Diğer
  Ana SayfaHaberEv ofis ve laptop kombinasyonuyla yaşam kılavuzu

  Ev ofis ve laptop kombinasyonuyla yaşam kılavuzu

  -

  İş düzenimizin ev-ofis sistemine yoğunlaşmasıyla hepimizin yaşamında yeni dengeler kurulmaya başladı. Artık ofislerimiz evimizken, laptoplarımız da en önemli iletişim ve işe aracına dönüştü. Peki tüm iş düzenimizin, toplantılarımızın, bağlantılarımızın, dijital varlığımızın merkezi haline gelen laptop ile yaşamanın daha konforlu, daha pratik ve daha güvenli bir yolu var mı? İşte küçük ama önemli kurallar.

  Laptoplar geçen yıla kadar büyük oranda iş yerindeki projeleri takip edip evde de film seyretmeleri için çocukların önüne konulan ikinci seviye öneme sahip cihazlardı.

  Ancak pandemiyle beraber hem online eğitimin Laptop cihazlarla sağlanması hem de ev-ofis çalışan ebeveynlerin tüm iş düzeninin laptop üzerinden yürümesi, bu cihazları artık hayatımızda birincil önem seviyesine taşıdı. Bu yeni sistemde, Laptop’ın ne kadar önemli olduğunu bir kere daha anladık. Ancak hatırlamak zorunda olduğumuz bir detay daha var. Laptopl’lar çok hassas cihazlardır ve yoğun kullanıldıklarında çok ısınırlar, ısındıkça da yıpranıp eskirler. Üstelik ısındıkça yavaşlarlar, videoları veya yazılımları çalıştırmaları da yavaşlar.

  Dolayısıyla, Laptop ile çalışırken en önemli yardımcınız iyi bir Laptop soğutucu olacaktır. Laptop soğutucuları, laptopun altından biriken ısıyı uzaklaştırırken aynı zamanda Laptop’ın tabanından hava kanallarına ulaşan tozların cihazın içine girmesini de zorlaştırır. Bu da cihazın hayatını daha da uzatır.

  Laptop’ınızdaki verilerin de hayati olduğunu unutmamak gerekiyor. İş dosyalarınız, okul dosyalarınız, kişisel dosyalarınız, bir hayli yer kaplayabilir. Özellikle de çok sık kullanmadığınız dosyaları harici harddisk üzerinde saklamanızı tavsiye ederiz. Ancak aynı zamanda tüm hayati iş dosyalarınızı bulut servislerine taşımanız da, o dosyalara her yerden yeniden erişim sağlamanızı mümkün kılar. Üstelik böylece hem cihazda yer kaplamamış olacaklar hem de laptop’ın bozulması durumunda, dosyalarınız güvende olacak.

  - Advertisement -

  Uzun saatler boyunca Laptop başında oturmak da kolay bir iş değil. Aynı zamanda masada not da almak zorunda kalacağınız için, rahat bir çalışma sandalyesi edinmenizi tavsiye ederiz. Böylece vücudunuz uzun süreli oturma nedeniyle oluşacak rahatsızlıklara karşı daha dirençli olur. Ancak yine de, tek seferde 50 dakikadan fazla oturmamaya çalışın.

  İyi bir kulaklık seti ve güçlü bir telefon da laptop’lu yaşamın önemli yardımcılarıdır. Kulaklık sayesinde toplantılarınız sırasında ses eve yayılmayacağı gibi iş yaparken müzik dinleyebilir, aklınızı evdeki gürültülerden uzaklaştırabilirsiniz. Telefon ise her aşamada eliniz, gözünüz, kulağınız olacaktır. Laptop başında değilken, gelen giden yazışmaları telefon üzerindne takip edebilirsiniz, bilgisayarla senkronize olacak şekilde ayarladığınız telefonunuzda iş dosyalarınızı açabilirsiniz ve hatta evdeki küçük haylazlar multiplayer oyun oynarken internet bant genişliğini sonuna kadar sömürürken internete ulaşmak için telefonunuzun veri hattını laptopa bağlayabilirsiniz, iş için internete telefonunuzun interneti üzerinden çıkış yapabilirsiniz. Bu konuda sorun yaşamamak için internet bağlantı hızı yüksek, kaliteli bir telefon edinmenizi de tavsiye ederiz. Xiaomi Redmi Note 9 Pro aynı zamanda profesyonel ihtiyaçlarınıza da cevap verecek bir, iş dünyası için özelleştirilmiş bir telefon olarak dikkatinizi çekebilir.

     CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....