Diğer
  Ana SayfaHaberEvde ağda nasıl yapılır diyenler için 6 pratik ipucu

  Evde ağda nasıl yapılır diyenler için 6 pratik ipucu

  -

  Evde ağda yapmak aslında bize anneannelerimizden miras bir gelenek. Dolayısıyla genlerimiz sayesinde kesinlikle bu işe yeteneğimiz var. Ancak yine de birkaç ipucu daha rahat bir ağda dönemi geçirmenize yardımcı olabilir. İşte evde ağda nasıl yapılır diyenler için 6 pratik ipucu:

  EVDE AĞDA İÇİN 6 İPUCU

  1- Acıya son!
  Bazı insanların ağrı eşiği düşüktür. Ağda yapmadan önce her zaman kullandığınız bir ağrı kesiciyi işlemden 30 dakika önce alabilirsiniz. Kan sulandırıcı bir ilaçtan uzak durmalısınız çünkü bu ilaçlar kan akışını arttıracağı için işlem sırasında daha fazla hassasiyet duymanıza sebep olabiliyor. Ayrıca, eczanelerde satılan ve uyuşturma etkisi gösteren kremler de mevcut.

  2- İçten ve dıştan nem şart
  Cildinizi içeriden ve dışarıdan nemlendirmeyi unutmayın. Nemli bir cilt aynı zamanda daha diri ve dolgun bir ten anlamına geliyor. Cildiniz kuru ve çatlamışsa, kıllar kökünden alınamadan kırılma ihtimali bulunuyor.

  3- Vücudunuzu kuru fırçalayın
  özellikle kol ve bacaklarınızda işlemden önce kuru fırçalama yöntemini deneyebilirsiniz. Kılların çıkış yönünün aksine doğru kuru fırçalama yaptığınızda kıl köklerini uyarmış olursunuz. Böylece ağda çok daha iyi bir şekilde kılları yakalar. Ağda yaparken kılların çıkış yönüne doğru sürmeyi de unutmayın.

  4- Uzunluk meselesi
  Kıllarınızın uzunluğu bir pirinç tanesinden daha uzun olmamalı. Daha uzun olursa ağda yapmak sandığınızdan daha acılı olabilir. Eğer kıllar uzunsa kesin, çok kısaysa da ağda yapmak için bir hafta daha bekleyin.

  - Advertisement -

  5- Ölü hücreleri gönderin
  Evde ağda yapmadan önce peeling yapmanız işe yarayabiliyor. Düzenli olarak haftada iki gün peeling yaptığınız takdirde ağdanız hem daha konforlu geçer hem de daha iyi sonuçlar alırsınız.

  6- Ay döngüsü önemli
  Bikini bölgesinde ağda yapacaksanız adet dönemlerinize dikkat etmelisiniz. Adet döngünüzün birkaç gün öncesi veya sonrası uygun zamanlar değil.

  Hazırlayan: Deran Çetinsaraç

  BU İÇERİKLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz