Diğer
  Ana SayfaFitnessEvde fitness nasıl yapılır?

  Evde fitness nasıl yapılır?

  -

  Spor salonlarına gitmeden, kendi evinizin rahatlığına ve konforunda fitness hareketleri yapmanız oldukça mümkün.

  Günde 20 dakikayla daha fit bir vücut!
  Fit ve sağlıklı bir vücut için saatlerce spor salonlarında vakit harcamanıza aslında hiç gerek yok. Bunun içinde evde, kendinize uygun hareketleri tespit etmek ve düzenli olarak spor yapmak yeterli olacaktır. Günde en az 20 dakika yapabileceğiniz basit hareketlerle daha fit bir vücut, daha güçlü kollar ve daha sıkı bir kalçaya sahip olabilirsiniz.

  Yukarı itme ile sağlam karın, güçlü kol!
  İlk önce, yüzü koyun şekilde yere uzanın. Daha sonra, dizlerinizi yere koyun ve ellerinizi de yere koyduktan sonra gövdenizi yukarı kaldırın. Üç defa bu hareketi tekrarlayın. Daha sonra bir set daha yapın. İlk günler bu hareket sizi biraz zorlasa da düzenli çalışıldığında oldukça rahat şekilde yapılabilecektir. Bu hareket, göğüsleri, omuzları ve kollarlı çalıştırmakla beraber bacak kaslarını da çalıştırmaktadır. Kollarınız güçlendikten sonra hareketi ayak uçlarında yapmayı deneyebilirsiniz.

  Yürüyüş için yürüme bandına ihtiyacınız yok!
  Düzenli yürüyüş, tüm vücudu ve kalbi güçlendiren en önemli egzersizlerden biridir. Günde 20 dakika yürüyüş yapmanız, tüm vücudunuzun daha fit ve sağlıklı olmasına yardım eder. Yürüyüş için herhangi bir parkura ihtiyacınız yok. İlk önce orta tempoda yürümek ve daha sonra şayet kendinizi iyi hissediyorsanız koşmak, koşamıyorsanız hızlı tempoda yürümek ve sonra yeniden orta tempoya dönmek, fit bir vücut için yeterli olacaktır.

  - Advertisement -

  Yarım çömelme hareketi ile daha sıkı kalçalar!
  Yarım çömelme hareketi, bacakları güçlendirirken, kalçaların daha sıkı olmasını sağlar. Ellerinizi önden bağladıktan sonra tıpkı sandalyeye oturur gibi çömelin. Bu aşamada sırtınız dik olması ve dizleriniz ayaklarınızı geçmeyecek şekilde durmalıdır. Bu hareketi günde en az 8 defa tekrar etmelisiniz. Hareket sizi zorlamamaya başlayınca, set sayılarını arttırabilir ya da elinize ağırlık alarak çömelme hareketini yapabilirsiniz.

  Kaynak: http://www.aysetolgaiyiyasam.com/evde-fitness-nasil-yapilir

  İlandır.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz