Diğer
  Ana SayfaSağlıkEvde spa keyfi

  Evde spa keyfi

  -

  Bir spa merkezine gidip harika terapiler eşliğinde rahatlamayı kim sevmez? Ancak bunun için her zaman vaktimiz olmayabilir. İşte o zaman biz de kendi banyomuzda kendi “spa”mızı yaratabilir ve sıradan bir günü unutulmaz kılmanın keyfini yaşayabiliriz.

  Spa suyla yapılan iyileştirici bakımlar anlamına geliyor.istediği halde bu merkezlere gitmek için fırsat bulamayanların bu bakımlardan fayadalanmak için yapabilecekleri bir şeyler yok mu? Tabii var. Pratik yöntemlerle evde kendi spanızı yaratmanız ve keyfini sürmeniz mümkün. Mumlar, tütsüler, etnik müziklerin yanı sıra piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz doğal spa ürünleri işinizi kolaylaştıracak.

  Banyo keyfi

  Güzel bir banyo keyfinin verdiği rahatlık ve mutluluk hiçbir şeyle kıyaslanamaz. Doğal banyo ürünleri, mumlar ve tütsüler eşliğinde yapılacak bir banyonun hem ruh hem de beden sağlığımız üzerindeki etkileri tartışılmaz.Tıpkı bir spa merkezindeymişsiniz gibi siz de banyo keyfinizi zenginleştirebilir ve bunu sadece temizlenmek amacıyla yapılan bir eylemden daha fazla bir hale getirebilirsiniz. Bu amaçla taze çiçekleri de kullanabilirsiniz! Çiçekler bize her zaman mutluluk veriyor… Niye mi? Çünkü onlar ilkbaharın habercisi ve bu bilgi ta ilk çağlarda içgüdülerimize yerleşmiş. Siz de en sevdiğiniz çiçekten bir demet alabilir ve saplarını keserek banyo suyunuza atabilirsiniz.

  Peeling ve buharla yumuşak bir cilt

  Buhar banyosu kan dolaşımının hızlanmasını ve ölü derilerin yumuşamasını sağlar. Bu da daha sonra yapılcak peeling için son derece iyi bir hazırlık. Buhar banyosu yapmak için, kaynar suyu açın ve yaklaşık 10 dakika boyunca akıtın. Bu arada mümkünse küvetin etrafındaki perdeyi ya da kapıyı sıkıca kapatın. Suyu da kapattıktan sonra, buharla dolan banyonun içine girin ve buharın cildinizi rahatlatmasına izin verin. Buhar banyosunu peelingle izleyebilirsiniz.
  Siz de evde piyasada bulunan en güzel peeling kremlerinden seçebilir ve ipek gibi bir cilt için ilk adımı atabilirsiniz. Peeling kremleriyle cildinizi ovmak kese yapmak gibi tüm ölü derilerin atılmasını ve ölü derilerin altından taptaze bir tenin çıkmasını sağlayacaktır.

  Mum ışığıyla rahatlayın

  Piyasada çeşit çeşit mum var. Jel mumlar, rengarenk ve dekoratif olanlar, aromaterapik özellikleriyle koku verenler. Mum yakmak ve mum ışığından yararlanmak stresle savaşmak için etkili bir yol. Nefis bir banyonun yanında, mum yakmak, müzik dinlemek ve tamamen rahatlamak mümkün. Zaten Uzakdoğu ülkelerinde mumun yaşam mekanlarında yakıldığı taktirde mekanın aurasına iyi geldiğine ve iyi şans getirdiğine inanılıyor. Aromalı mumlar da günümüzde çok popüler. Aromaterapi mumları, stres giderme, canlandırma ve rahatlatma gibi çeşitli amaçlarla kullanılıyor.
  Ancak mum satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Aldığınız mumların standartlara uygun olmasına dikkat etmeniz gerek. Çünkü, mum üretilirken kullanılan kalitesiz parafinin teneffüs edilmesi sağlığa zararlı olabiliyor.

  - Advertisement -  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz