Diğer
  Ana SayfaFitnessYoga & PilatesEvdeki yoga seanslarından nasıl tam verim alınabilir?

  Evdeki yoga seanslarından nasıl tam verim alınabilir?

  -

  Evlerimizde geçen zaman arttıkça, aktivitelerimizi de yaşam alanımıza taşıyabilir hale geldik. Fitness antrenmanlarından pilatese kadar birçok aktiviteyi evde yapmaya alıştık. Hatta yoga da bu aktiviteler arasında. Evde geçen süreyi en iyi şekilde değerlendirmek adına yapabileceğiniz en iyi aktivitelerden biri de yoga. Evdeki yoga seanslarınızdan tam verim alabilmek için birkaç öneride bulunmak isteriz.

  EVDEKİ YOGA SEANSLARINDAN TAM VERİM İÇİN ÖNERİLER

  • Nefesinizi düzenli alıp verin. Pozların türüne göre nefes alış-veriş sırasına önem gösterin.
  • Ekipmanınızı tamamlayın. Yoga minderi, yastığı, blok ve kemeri edinin. Pozların çeşitliliğine göre kullanmaya özen gösterin.
  • Farklı yoga türlerini deneyin. Yalnızca Hatha Yoga ile sınırlı kalmadan, Vinyasa, Yin Yoga gibi türlere de şans verin. Bu sayede algınızı biraz daha arttıracak ve severek yaptığınız türü bulmaya biraz daha yaklaşacaksınız.
  • Yoga, süreklilik gerektiren bir aktivite. Her şeyde olduğu gibi yogayı da düzenli ve belirli aralıklarla yaptığınız takdirde etkilerini görürsünüz. Yoganın tıpkı hayat gibi varılacak bir hedef değil, gidilecek bir yol olduğunu hatırlayarak; kendinize birkaç özel gün ve saat belirleyip, bu alışkanlığı kolayca oluşturabilirsiniz.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz