Ana Sayfa Burçlar ve Astroloji Eylül ayı için yıldızlar neler söylüyor?

Eylül ayı için yıldızlar neler söylüyor?

eylul-ayi-icin-yildizlar-neler-soyluyor

Mart ayından sonra geldik yılın en gergin ayına çünkü 10 Eylül’de Mars Retrosu başlıyor ve çarşı pazar karışıyor!

Mars retrosu, hele ki Plüto ve Satürn’e kare kötücül enerji üretimi yaparken Jüpiter de kare olanları iyice büyütecek! Kaza, patlama, yangın, yaralanma, savaş hepsi bu ay mevcut. O yüzden herkes gardını alsın.

Eylül ayına 2 Eylül, saat 08:21’de Balık burcunun 10 derecesinde bir “Dolunay” ile merhaba diyeceğiz. Dolunay 6. evde gerçekleşecek olup, 8. evde bulunan Güneş’e ve 4. evde bulunan Jüpiter, Satürn ve Plüton ile 120 derece olumlu açı verse de dünyada halk ayaklanmalarının startı verilir. Aynı zamanda Mars Retro derecesine ilerledikçe patlama, kaza, yangın ve savaş alametleri fazlalaşır.

Savaş olarak Ortadoğu, Yunanistan, Rusya ve İsrail’i sorunlu bölgeler olarak öngörüyorum. Dolunay, 6. ev olan sağlık evinde gerçekleşeceğinden ve sonlanma enerjisi verdiğinden dolayı 2 Eylül itibarıyla sağlık konularında zorlu bir süreç başlayacak olup, eylülünün ikinci yarısı itibarıyla COVID-19 vaka sayıları Türkiye ve dünya üzerinde artış gösterebilir. Ayrıca belediyeler, belediye başkanları ve kamu alanlarında keyifsiz bazı olaylar oluşabilir. Bu dönemde iletişim problemleri had safhada olacak ve hatta büyük siber saldırılar ya da bir internet şirketinin kapatılması da söz konusu olabilir.

Ülkemizin ise 9. evinde gerçekleşecek olan dolunay; yüksek öğrenim konularını, akademisyenleri, mahkemeleri, avukatları, hakimleri yakından ilgilendirecek bazı konularda gündem oluşturacak ve hatta yeni kanun tasarıları dahi gündeme getirebilecek. Ülkemizin ulaşım yollarında (hava, deniz, demiryolları) değişiklikler, belki yönetimsel farklılıklar, ayrıca yeni atılımlar olurken; medya, televizyon, basın-yayın alanlarında sorunlar oluşabilir.

6 Eylül’de Merkür, Terazi burcu seyahati başlayacak. Hem kişisel hem kolektif olarak adalet ve denge arayışı içine gireceğiz. 9 Eylül’de Mars “S” pozisyonuna geliyor ve olanlar oluyor! 10 Eylül Mars, “Kırmızı S” ile iyice enerjisel olarak düşüyor. Tehlike sinyalleri verirken, 11 Eylül’de resmi olarak “Mars Retrosu” başlıyor bununla beraber ekim sonuna hatta kasım ayının sonlarına kadar dünyaca çok zor bir sürece girmiş bulunuyoruz!

Dünya ekonomik olarak zor bir döneme giriyor. Bu dönemde altının bulunduğu seviyelerde kalacağı ancak gümüşün artacağı, özellikle doların yükselişte zirveyi zorlayacağı kansındayım. 15 Eylül’de Jüpiter retrosu biteceğinden dolayı Jüpiter’in verdiği desteği kolektif olarak daha çok hissedecek ve gölge yönü olan olayları büyütme durumunun çok daha azalacağının müjdesini verebilirim.

17 Eylül Perşembe günü Başak burcunun 25 derecesinde gerçekleşecek olan “Yeni Ay”da anın yükseleni Yay, hukuk ve din sistemi ile yurt dışı konularını işaret ederken; Satürn ve yeni ayla aynı derecede olması kısıtlarken, ileri vadede kalıcılık sağlayacak. Merkür ve Jüpiter’in aynı derecelerde birbirini karelemesi iletişimsel olarak sorunlara, 21 Eylül’de açılması planlanan okulların bir süre daha ötelenme ihtimalinin olduğunu işaret ediyor. Gergin Venüs açıları, para piyasalarında bir dalgalanmaya sebebiyet verebilir.

Ülkemizin 4. evindeki bu “Yeni Ay”; milli değerlerimiz, toprak bütünlüğümüz, yeraltı kaynaklarımız ve zirai durumumuza dikkat çekiyor. Bu dönemde çiftçilerimizi sevindirecek bazı müjdeli haberler verilebilir. Dış ticaret ve emlak sektöründe olanlar ise sıkıntılı bir süreçten geçtikten sonra rahatlatacak. Tüm ay boyunca ve yıl sonuna kadar Mars Retrosu, Plüton ve Satürn kareleri ülkeler arası anlaşmaları bozacak, savaş tamtamları çalmaya başlayacak! Bu noktada özellikle Ortadoğu’yu işaret etmek istiyorum. Ayrıca bazı ülkelerin liderleri suikast girişimi de dahil birçok problem yaşayabilir.

22 Eylül’de güneşin kalbi Terazi burcunda atmaya başlayacak. Hepimizi daha naif, daha dengeli olmaya itecek ve sonbahar temizliğiyle beraber kişisel bakımlarımızı yapabileceğimiz bir sürece geçeceğiz. Şimdiden tüm Terazi burçlarının doğum günlerini kutluyorum!

27 Eylül’de Merkür gizemli Akrep burcuna geçecek ve hepimiz sonbaharın hüznüyle daha derinleşeceğimiz bir ruh haline bürüneceğiz. Ayrıca bu dönemde sizden saklanan ne varsa, gizli düşmanlıklar da dahil, her şey gün yüzüne çıkacak!

Daha meraklı, daha araştırmacı ve didikleyici, yeri geldiğinde iğneleyici konuşmalar yaparak bazen yaralanıp bazen yaralayacağız, o yüzden lütfen söylemlerinize dikkat edin.

29 Eylül gününe özellikle dikkat çekmek isterim. Gökyüzü aşıklara muhteşem bir ödül verecek ancak bir sınavdan geçmek kaydıyla! Fakat sınavını etik ve ahlaki olarak verenlere de kalıcı bir ilişki vadediyor!

28&29 Eylül’de Satürn, “Kırmızı S” ve “Retro Mars” karesi olduğundan, patlama, yangın ve kazaya açık günler olacaktır. Aynı günlerde Venüs ve Satürn arasındaki gergin açı, para piyasaları ve ekonomik açıdan da sıkıntılı olacağından maksimum dikkati göstermenizi öneririm.

Satürn, 1 Ekim Perşembe günü düz seyrine geçerek, tüm evrene bir nefes aldıracak. Ama sözün özü, zor bir sonbahar dönemi bizleri bekliyor. Ocak 2021 itibarıyla ise tünelin sonundaki ışık görünüyor!

Merkür Akrep, Neptün Balık döneminde… Bir ay mesajcı rüyalar görebilirsiniz. 29 Eylül akşamı Ay ve Fomalhaut yıldızı kavuşumu ile Ay&Merkür ve Neptün arasında harika bir açı oluşacak. O akşam arınmak, dua etmek ve meditasyon yapmak için çok uygun olacaktır. Konu ile detaylı bilgiyi, tarih yaklaşınca Formsanté web sitesi ve elifliastroloji instagram sayfalarında paylaşacağım.

Herkesin ve bütünün en yüksek hayrına olmasını dilerim… Karma ve Spiritüel Astrolog Elifliastroloji


Elif Bozkurter

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here