Faslı kadınların güzellik kaynağı

ocak-2013-guzellik-resim-1

Güzellik dünyasının “Her derde deva” yeni ürünü argan yağı. Cildinizin daha genç bir görünüme kavuşmasına olumlu etkileri olan bu yağın beslenmenize, vücudunuza ve saçınıza da faydaları bulunuyor. İster aktarlardan saf argan yağı alın, ister içeriğinde bu yağı bulunduran ürünler kullanın. Seçim sizin…

Cildiniz parlaklığını mı kaybetti?
Faydası: Yüksek miktarda E vitamini içeren argan yağının kullanılması kırışıklıkların önlenmesine yardımcı oluyor. Omega 3 ve 9 asitleriyle birlikte çalışan antioksidanlar, cildinizin yumuşak olmasını sağlıyor. Nasıl kullanılır: Temiz cildinize her gün iki damla argan yağıyla masaj yapabilirsiniz.

ocak-2013-guzellik-resim-2Diyetinize takviye bir güç alır mısınız?
Faydası: Argan yağının zeytinyağının neredeyse iki katı kadar E vitamini içeriyor olması onu son dönemde mutfaklarda da popüler hale getirdi. E vitamini bağışıklık sisteminizin güçlenmesine destek olurken, antioksidanlar uzun ve sağlıklı bir yaşam sürebilmek için vücudun detoks yapabilmesine katkıda bulunuyor. Ayrıca argan yağını mutfağınızda kullandığınız takdirde içeriğindeki doymamış yağ asitleri (Omega 3 ve 6) selülit oluşumlarının engellenmesine yardımcı oluyor.

Faslı kuaförlerin yıllar boyu sır olarak sakladığı argan yağı, E vitamini ve doymuş yağ içeriyor. Bu yağ, argan ağacının fındıklarının kırılmasıyla elde ediliyor. Argan ağacından elle toplanan 50 kilogramlık fındık işlendikten sonra yalnızca yarım litre yağ elde ediliyor. Fas’ın güneybatı bölgesinin dışında neredeyse hiçbir yerde yetişmeyen argan ağacından elde edilen yağ, hem kozmetik hem de gıda sektöründe kullanılıyor.

Düz ve ipeksi saçlara sahip olmak ister misiniz?
Faydası: İçeriğinde bulunan E vitamini saçınızın güçlenmesine yardımcı olurken fön, saç düzleştirici gibi ürünlerin oluşturabileceği hasarlar konusunda da koruyucu etkileri bulunuyor. Argan yağının kullanımı, aynı zamanda saç derisinde bulunan foliküllerin canlanmasına ve saçların daha hızlı uzamasına katkı sağlıyor.
ocak-2013-guzellik-resim-3
Deran ÇETİNSARAÇ

Formsanté Dergisi Ocak 2013 Sayısı

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here