Diğer
  Ana SayfaFitnessFITNESS DÜNYASINDAN EN SON HABERLER

  FITNESS DÜNYASINDAN EN SON HABERLER

  -

  Doğru yürüme taktikleri
  Yürümeyi kuşkusuz hepimiz henüz 1-2 yaşlarındayken öğrendik. Ancak fiziksel aktivite için yüründüğünde daha iyi sonuç alabilmek sanıldığı kadar kolay değil. Aktivite öncesi bazı noktalara dikkat etmekte fayda var:
  1- Postürünüzü önemseyin: Yürürken başınızı, omuzlarınızı, kalçalarınızı bir hizada tutmaya özen gösterin. İleri doğru bakın, çenenizi yere paralel tutun, kambur durmaktan kaçının ve karnınızı hafifçe sıkın. Belden öne ya da arkaya eğilmeyin. Ancak yokuş aşağı inerken doğal olarak biraz geriye doğru yaslanmanız normaldir.
  2- Kollarınızı sallayın: Kollarınızı dirsekten hafifçe bükün, ellerinizle gevşek yumruklar yapın ve kollarınızı yürüyüşün ritminde doğal halinde ileri geri rahatça sallayın. Ellerinizi göğüs kafesinizden yukarı çıkarmayın.
  3- Sert basmayın: Ayaklarınızı birbirine paralel tutun. Önce topuğunuzla yere basıp, sonra ayağınızın önüne doğru yuvarlayın. Ahenkli adımlarla yürüyün, yere çok sert basmaktan kaçının.
  4- Hızlı mı gitmek istiyorsunuz? Adımlarınızı doğal genişliğinde atın. Daha hızlı yürümek için daha geniş adımlar atmak yerine daha hızlı adım atın.
  5- Ağırlığı unutun: Yürüyüş sırasında dambıl gibi ağırlıkları taşımak incinmelere yol açabilir. Ağırlıklarınızla vedalaşın, sadece yürümeye odaklanın.

  nisan-2012-fitness-raporu-resim-1Çiçek ekerek kilo verin!
  Kış boyunca kaderine terk ettiğiniz bahçenizi ya da balkonunuzu elden geçirmenin zamanı geldi. Üstelik çiçeklerle uğraşmak sadece ruh sağlığınıza değil, bedeninize de iyi geliyor. Örneğin 30 dakika bahçe işleriyle uğraşarak 150 kalori yakabilirsiniz. 15 dakika squash oynamakla eşdeğer bu eylem sırasında ağır saksıları kaldırırken belinizi değil bacaklarını kullanmayı da unutmayın. 1 saat boyunca bahçedeki yaprakları temizlemek ise yaklaşık 250 kalori yakmanıza yarayacak.

  KISA KISA
  ● ADIDAS’TAN OUTDOOR FOTOĞRAF YARIŞMASI: Adidas ürünleri ile yapılan outdoor aktivitelerinde çekilen fotoğraflar 31 Mayıs 2012 tarihine kadar terrex-experience.com adresine yüklenerek, kullanıcıların oylamasına sunulacak. Kazanan 3 talihli İsviçre’de eşsiz bir trekking tecrübesine katılma şansı kazanacak.
  ● HAFTADA 25 DAKİKA! Teknoloji odaklı kişiye özel egzersiz programı “Fit in Time”, haftada 25 dakikalık bir antrenman ile zamansızlıktan ötürü egzersiz yapamayanlara alternatif sunuyor. Etiler’de ilk şubesini açan Fit in Time’da, antrenmanlar Alman teknolojisi ‘MihaBodytec’ eşliğinde ve spor hocalarının gözetiminde uygulanıyor.

  nisan-2012-fitness-raporu-resim-3AYIN ÜRÜNÜ
  Evde spinning keyfi

  Spor salonlarının keyifli kardiyo programı spinning’i, Voit’in yeni aleti Mercury Spin Bike ile artık evinizde de yapabileceksiniz. Voit Mercury Spin Bike, özel pedal sistemi ile kaslara baskı yapmadan egzersiz yapmayı sağlıyor; dengeli ve stabil hareket edebilen tekerlek yapısı, ön-arka ve yukarı-aşağı ayarlanabilir selesi ve 3 adet krank sayesinde rahat kullanım imkanı sunuyor. Elden nabız ölçme özelliği de olan aletin fiyatı 1.199 TL.

  - Advertisement -

  Formsanté Dergisi Nisan 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz