Diğer
  Ana SayfaFitnessFitness Raporu

  Fitness Raporu

  -

  6 dakikalık antistres egzersizi
  Çığlık çığlığa bağırmak mı istiyorsunuz? Her yerde yapabileceğiniz altı dakikalık hızlı bir egzersizle ter atarak stresini atın!
  Nasıl? Her bir egzersizi 1 dakika boyunca uygulayın. Hareketler arasında maksimum 15 saniye dinlenin.

  • Şınav
  • Squat
  • Plank
  • Lunge
  • Mountain climbers

  Masaj zayıflatır mı?
  Genellikle stres ve sırt ağrıları için tercih edilen masaj kilo vermede de etkili olabilir mi? Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kaplan Baha Temizgönül, bu soruyu şöyle yanıtlıyor: “Masaj yapılan bölgedeki kan ve lenf dolaşımının arttırılarak ödem ve şişliklerin azaltılmasında faydalı oluyor. Kişi zayıflamak için daha aktif hareket edebilir fakat bunun sebebi masajın zayıflatıyor olması değil, stresi ve kronik yorgunlukları azaltıp, kan dolaşımını artırıyor olmasından kaynaklanıyor.”

  - Advertisement -

  İşe giderken yağ yakın
  İşe bisikletle gitmek yağ yakma noktasında spor salonunda çalışmak kadar etkili. Kopenhag Üniversitesi’nde yapılan araştırmada yüksek kilolu 130 kişi dört ayrı gruba ayrıldı:
  Kontrol grubu, bisiklet, orta düzey egzersiz ve HIIT. Altı ayın sonunda yağ yakım oranı açısından HIIT grubu başı çekerken bisiklet egzersizi yapanlar sadece 300 g farkla ikinci
  sırada yer aldı. Spor salonuna gitmekte zorlandığınızda, bisiklet sürmek iyi bir alternatif olabilir.

  Reebok FSTR Flexweave: 399 TL

  Seçtik
  Reebok, en iyi koşu performansı için 8 iplik teknolojisini geliştirdi
  Reebok, FSTR Flexweave ile yenilikçi 8 iplik teknolojisini sunuyor. İlkbahar/Yaz 2018 koşu kategorisinin en yeni üyesi FSTR Flexweave ile “8’in gücü”, tüm sezon koşu deneyimini üst seviyeye taşıyacak. Reebok FSTR Flexweave, üst yüzey teknolojisiyle ayağın ön kısmına esneklik ve nefes alma imkanı veriyor, orta bölgesinde ise denge ve dayanıklılık sağlıyor. FSTR Flexweave, ‘basınç haritalama teknolojisi’yle, ayaklarda rahatlık ve dengeyi bir arada sunuyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz