Fitness raporu – Temmuz 2013

31072013 fitrap1

Sıcaklar ve spor?

Aşırı sıcak havalar vücudun çalışmasını etkiliyor; kalp, dolaşım ve solunum sisteminde sorunlar görülebiliyor. Yaz sıcağında ağır sporlar yapıldığında kalbe binen yük artıyor, kalp zorlanıyor. Terlemenin zorlaşmasıyla vücudun ısı regülasyonu farklılaşıyor. Bunu önlemek için uygun ısı ortamı sağlanmış kapalı yerleri tercih edin ya da nispeten daha serin olan sabah saatlerinde spor yapın. Sıcakta ve güneş altında, aşırı nemli havalarda soluk alıp vermek zorlaştığı için ağır fiziki egzersizlerden kaçının.

 

 

 

31072013 fitrap3Çok terlersem daha çok kilo verir miyim?

Sauna, terleme kıyafetleri, sıcakta egzersiz… Tüm bunlarla terlemeyi artırarak daha fazla kilo verebilir miyiz? Uzmanların bu soruya verdiği yanıt: “HAYIR”

Vücudunuzu terlemeye zorlayarak geçici bir kilo kaybı sağlayabilirsiniz. Ancak bu sizin istediğiniz anlamda bir kilo kaybını sağlamıyor; sadece su kaybediyorsunuz ve aslında vücudunuzun bu suya ihtiyacı var. Su içer içmez terleme yoluyla verdiğiniz bu “kiloları” geri alıyorsunuz. Vücut kendi ısısını ayarlamak ve serinlemek için terliyor. Vücudun serinleyebilmesi için bu terin buharlaşması gerekiyor. Terleme kıyafetleri, sauna veya sıcakta oturmak, vücut ısısını aşırı yükseltiyor ve su kaybına neden oluyor.

 


31072013 fitrap4Ayın ürünü

HERKES İÇİN YOGA

Yogaya “isyankar” yaklaşımıyla karşı gelerek dünya çapında ünlenen yoga uzmanı Tara Stiles, Reebok Yoga Koleksiyonu’nun yeni yüzü oldu. Stiles, aynı zamanda yoga koleksiyonunun tasarım ve sunum aşamasında Reebok ile birlikte çalıştı. Koleksiyondaki kıyafetler, eğlenceli ve şık olmalarının yanında ultra yumuşak, rahat ve pratik. Çarpıcı grafikler ve modern tasarımlar kullanılarak tasarlanan ürünler, egzersizin yanı sıra günlük kullanıma da uygun.

Yoga pantolonu, ¨134,50.

Yoga atleti, ¨77.

 

31072013 fitrap2“Ağırlık çalışmaları sırasında hücre yıkımı ve tahribatı meydana geliyor. Besinlerden aldığımız proteinler ise hücre yapılanmasını, yenilenmesini gerçekleştiriyor.”

Serhat Sıdal-Intelligence Fitness (IF)

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here