Flyboard ile yunuslar gibi

iStock 000053052936 Full

Denizin üzerinde havalanmanıza imkan tanıyan Flyboard, yazın en eğlenceli ve adrenalinli aktivitelerinden. Bir yunus gibi denize dalıp çıkmak için siz de mutlaka deneyin. 

 

 

 

 

 

KİMLER YAPABİLİR? 
Flyboard yapmak için bu işte usta olmanız gerekmiyor. 15 dakikalık eğitimden sonra 18 yaşın üzerinde, 130 kg’a kadar olan herkes denizin üstünde uçabiliyor. İlk derste bir-iki metreye yükselmek mümkün. İşin profesyonelleri ise 10 metreye yükselip havada akrobatik hareketler yapabiliyor. 

TEHLİKELI Mİ? 
Derin sularda olduğunuz için herhangi bir yere çakılma ihtimaliniz yok ve mutlaka can yeleği ve wetsuit ile yapıyorsunuz. Bu da suya çarpmalarda cildin yanma riskini azaltıyor. 

NEREDE DENEYEBİLİRİM? 
Ege ve Akdeniz kıyılarında genellikle otellerin su sporları merkezlerinde bulunan Flyboard’u İzmir, Bodrum, Çeşme, Antalya, Fethiye, Marmaris’te deneyebilirsiniz. 15-20 dakikalık fiyatı ise 250- 350 lira arasında değişiyor. 

Adrenalin ve eğlence oranı yüksek aktivitelerden hoşlanıyorsanız bu yaz flyboard’u deneyebilirsiniz. Jet ski, kayak, snowboard ve akrobatik dalışı bir araya getiren yetişkinlere özel bir su oyuncağı Flyboard… Uçak mühendisi ve jet ski dünya şampiyonu Fransız Franky Zappa tarafından icat edilen eğlence aleti, deniz suyunun güçlü motorlarla itilmesiyle su üzerinde yükselip uçmanızı, bir yunus gibi suya dalıp çıkmanızı sağlıyor.

Formsanté – 2015 Ağustos sayısı
Aytaç Özkardaş Gozzi

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here