Diğer
  Ana SayfaHaberFormsante artık ekranlarda!

  Formsante artık ekranlarda!

  -

  Coiffeur TV ile Formsante işbirliği sayesinde kuaförde artık saçınızı yaptırırken televizyondan haberlerimizi takip edebilirsiniz. Nasıl mı?

  Sistem 9 tarafından ülkemizde başlatılan "Indoor Yayıncılık" konsepti ile Coiffeur TV, Türkiye çapında kuaförlere kurduğu LCD ekranlar aracılığı ile müşterilere daha keyifli vakit geçirtmeyi amaçlıyor. Kuaföre gittiğinizde karşınızda duran ekranda haberden, modaya, kamera şakalarından animasyona bir çok farklı alanda içerik çıkıyor karşınıza. Bundan sonra bu içerik daha da zengin olacak. Çünkü Formsante'nin Coiffeur TV ile yaptığı işbirliğiyle artık sağlık ve güzellik haberlerini Coiffeur TV ekranlarından da takip edebileceksiniz…
  Formsante'yi kuaförde izleyecekler!
  Seçkin kuaförlerin müşterileri de saçlarını yaptırırken zengin içerikli bu kapalı devre yayını izlemekten memnun görünüyorlar. Onlara kuaförde geçirdikleri zamana Coiffeur TV'nin nasıl katkı sağladığını sorduk. İşte verdikleri cevaplar…
  Buket Bİçer (Turİzmcİ)
  Aslında daha önce de hiç sıkılmıyordum ben kuaförde! Kuaförüm benim evim gibi oldu. Saçım yapılırken dostlar arasındaymışım gibi sohbet edip vakit geçiriyoruz. Ama ayna karşısında beklerken gözüm takılırsa Coiffeur TV'yi izliyorum tabii. Haberden magazine ve modaya kadar bir çok konu ardı ardına ekrana geliyor. Magazinden çok sıkıldığım için kültür sanat yayını yapılmasını tercih ederim. Turizmden de bahsetmesinler, insan her dakika mesleği ile ilgili şeyler görmek istemiyor iş dışında…

  Fİlİz Palaz (FİnansçI)
  Gerçekten kuaförde vakit öldürmeye çalışmak çok sıkıcı. Çalıştığım sektör gereği mesai saatlerinde oldukça yoruluyorum ve kuaför gibi kendime ayırdığım bir zaman dilimini de dinlenerek geçirmeyi tercih ediyorum. Yani bazen saçım yapılırken dergi okumak bile yoruyor! Onun yerine tam karşımda duran Coiffeur TV'yi seyretmek kolayıma geliyor. Hem eğlenceli hem de akıllıca bir yatırım bence. Hatta Yeşilyurt MOS'ta LCD ekranları ilk gördüğümde "bu işe ben niye girişmedim?" diye hayıflandığımı itiraf edebilirim. Seyrederken vakit de çabuk geçiyor, bundan sonra sizin sağlık haberlerine de bilgilenmek için göz atarım, çünkü pratik bilgi işe yarıyor. Mesela "kalp krizi geldiği zaman yapılacak 5 şeyi anlatsanız, iki tanesi aklımda kalsa kârdır!

  Ayça AltInterİm (Tekstİlcİ)
  Özellikle boya yaptırmak gibi uzun süreli işlerde insan kuaförde oyalanacak bir şeyler arıyor. Bu süreyi geçirmek için bir süre önce kuaförüme kurulan kişiye özel ekranlar kurtarıcı oldu. Modadan habere, magazinden, kamera şakalarına ve animasyonlara kadar bir çok konu vakit geçirmeyi kolaylaştırıyor. Üstelik sürekli reklam girmediği için insanda "zap yapayım" duygusu da oluşmuyor. Formsante'nin haberlerini kuaförümden seyredebilecek olmam çok güzel. Çünkü sağlık konularıyla yakından ilgiliyim.
  Songül Ortaç (BankacI)
  Kuaförler kadınların mecburi buluşma noktası. Ben de sık sık Bakırköy Caroussel'deki Diba Kuaför'de buluyorum kendimi. Burada vakit nasıl geçiyor derseniz, bol bol dergi okumaya çalışıyorum. "Çalışıyorum" diyorum çünkü pek mümkün olamıyor. Sıra beklerken hadi neyse de saçlarınız yapılırken haklı olarak müdahale ediyorlar: "Başınızı kaldırın, sola çevirin…" diye. Bu sefer de canınız sıkılıyor, aynada kendinizi seyredip vakit geçirmeye uğraşıyorsunuz. Ama bunlar geçmişte kalmış gibi gözüküyor. Artık saçınız yapılırken karşınızdaki ekrandan rahatça TV seyredebiliyorsunuz. Üstelik içerik hiç de fena değil. Formsante'nin de bu ekrana içerik sağlayacak olması çok güzel. Mesela sağlıklı beslenme haberlerini TV'den izleyebilirim.

  Sistem 9 Genel Müdürü Kaan Akın anlatıyor;
  Projeden ve Formsante ile işbirliğinden bahseder misiniz?
  Bu iletişim sistemini İngiltere'de keşfettik ve Hong Kong'da alternatiflerini de araştırarak sağlam bir bilgi işlem ve pazarlama alt yapısıyla Mayıs 2005'te hizmete soktuk. Şu an Türkiye ve KKTC'de toplam 90 salonda 750 LCD ekranında kuaför müşterileri haber, moda, animasyon gibi içerikleri kapalı devre ekrandan seyrediyor. Her içeriği işin profesyonellerinden talep ediyoruz. Bundan böyle müşteriler sağlık haberlerini de Formsante dergisi aracılığı ile Coiffeur TV'den izleyecekler.
  Sırada hangi hedefler var?
  Coiffeur TV'den sonra Sauna TV, Cafe TV ve benzeri olmak üzere 9 mecrada birbirini tamamlayan bir reklam network';ü kuracağız. Gelirimiz kapalı devre yayıncılık bünyesindeki reklamlar. Sistem çok yönlü. 2006 sonunda ekranlardan interaktif alışverişe olanak sağlayacağız. Promosyon sistemi olarak SMS yoluyla ve online şifrelerle çekilişler yapmayı da hedefliyoruz.

  - Advertisement -  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz