Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsFransa için ürküten rapor iddiası: 300-500 bin kişi ölebilir

  Fransa için ürküten rapor iddiası: 300-500 bin kişi ölebilir

  -

  Fransa’da Le Monde gazetesi Cumhurbaşkanı Macron’a sunulduğu iddia edilen bir raporu gündeme getirdi. Raporda, Corona Virus’e karşı önlem alınmazsa ülkede 300 ila 500 bin kişinin ölebileceği ifadelerinin yer aldığı iddia edildi.

  Fransa’da Corona Virüs salgını nedeniyle ülkedeki okullar tatil edilmişti. Le Monde’un haberine göre bu rapordan önce Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a Corona Virüs salgınına ilişkin bir rapor sunuldu.

  İddiaya göre raporda, salgına karşı ciddi önlemler alınmaması halinde ülkede virüs nedeniyle 300- 500 bin kişinin yaşamını yitirebileceği belirtildi. Macron’un bu nedenle tüm okulları kapatma kararı aldığı öne sürüldü.

  ”ÇOK HIZLI BİR ŞEKİLDE KÖTÜYE GİDİYOR”

  Fransa’da sağlık hizmetleri başkanı Jerome Salomon ülkedeki Corona Virüs salgını ile ilgili “endişe verici ve çok hızlı bir şekilde kötüye gidiyor” ifadelerini kullanarak önemli açıklamalarda bulundu.

  - Advertisement -

  Salomon, “Fransa’da vaka sayıları 3 günde çifte katlıyor. Durumu ciddi olan hasta ve yoğun bakıma ihtiyaç duyanların sayısı hızla artıyor” ifadelerini kullandı.

  FRANSA’DA SON DURUM

  John Hopkins Üniversitesi’nin canlı Corona Virüs haritasına göre ülkede şu ana kadar tespit edilen vaka sayısı 5437. 127 kişi virus nedeniyle hayatını kaybetti.

  CORONA VİRÜS HANGİ ÜLKELERE YAYILDI?  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz