Diğer
  Ana SayfaGüzellikG noktası büyütme ve G noktası dolgusu nedir? Nasıl yapılır?

  G noktası büyütme ve G noktası dolgusu nedir? Nasıl yapılır?

  -

  Günümüzde kadınların çoğu cinsel istesizlik ve orgazm olamam (anorgazmi) nedeni ile eşleri ile problem yaşamaktadırlar. Cinsel ilişkiden zevk alamayan kadında, doğal olarak zamanla  cinsel isteksizlik başlar. Bu yüzden kadının orgazm olamama sorununun tedavisi, sağlıklı bir cinsel hayat ve evlilik hayatı için önemlidir. Peki, G noktası dolgusu nedir? Nasıl yapılır? G noktası büyütmesi G shot nasıl yapılır? Jinekolog, Cinsel Terapist, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer konu hakkında önemli bilgiler verdi.  

  G NOKTASI DOLGUSU NEDİR? NASIL YAPILIR?

  Kadınlarda cinsel ilişki esnasında haz duymayı yani orgazma ulaşmayı sağlayan iki önemli bölge bulunmaktadır. Bunlar, klitoris ve G noktasıdır. Ancak bu iki ayrı noktanın verdiği cinsel tatmin birbirinden farklıdır. Klitoris dış genital bölgede yer alan ve yüzeysel temas ile orgazmı sağlayan erojen bölgedir. Yoğun sinir ucu bulunmasına bağlı olarak hassas bir bölgedir. Klitorisin uyarılması ile yaşanan orgazma, klitoral orgazm adı verilir. G noktası ise vajinanın içinde, üst duvar bölgesinin yaklaşık ön üçte birinde bulunan, temas halinde uyarılarak, belirginleşen erojen bölgedir.

  G noktasının belirginleşmesi ve cinsel ilişki sırasında daha duyarlı hale getirilebilmesi için uygulanan injeksiyon işlemine G shot, G noktası büyütme işlemi ve G shot amplification adı verilmektedir. Uygulanan bu işlem sayesinde hem cinsel ilişkide daha fazla hazzın olması ve daha kolay orgazm olunması sağlanması amaçlanır.

  g noktası büyütme

  G NOKTASI BÜYÜTÜLMESİ G SHOT NASIL YAPILIR?

  G noktası büyütme işlemi cerrahi bir müdahale değildir. G noktasına yapılan hyaluronik asit ya da yağ enjeksiyonları ile bu bölge doldurularak G noktasının belirginleşmesi, büyütülmesi ve kabarık hale gelmesi amaçlanır.

  - Advertisement -

  Öncelikle G noktasının yeri belirlenir. Vajen steril olarak temizlenir. Belirlenen bölgeye hyaluronik asit veya  yağ enjeksiyonu uygulanır. İşlem ağrısız acısızdır. İşlemden sonraki birinci günde cinsel ilişkiye izin verilebilir.

  G noktası büyütme işlemi sayesinde bu bölgenin penisle teması ile daha çok uyarılması ve cinsel ilişkiden zevk alması sağlanır.

  Kısacası; G noktası dolgusu ile büyütme işlemi anesteziye ihtiyaç olmadan, kısa sürede yapılabilen kadını mutlu eden bir müdahaledir.

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz