Diğer
  Ana SayfaFitness“Galatasaray’a gelerek ilk hayalimi gerçekleştirdim”

  “Galatasaray’a gelerek ilk hayalimi gerçekleştirdim”

  -

   2013 CEV Champions League’de mücadele eden Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı’nın geçtiğimiz sezon transferlerinden başarılı orta oyuncusu Özge Nur Yurtdagülen ile Fransa’da kazandıkları zafer sonrasında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

  Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı, geçtiğimiz ay 2013 CEV Champions League C Grubu’nun son maçında, ASPTT Mulhouse ile deplasmanda karşılaştı. Biz de formsanté olarak voleybolcularımızı desteklemek üzere maçta hazır bulunduk.
  Takıma sponsor olan Daikin firmasının Genel Müdür Yardımcısı Tuna Gülenç de voleybolda son yıllarda elde edilen başarıların onlara ilham verdiğini anlattı. Türk voleybolunun desteklenmesi gerektiğine yürekten inanan Gülenç, Galatasaray Daikin’in başarılarının özellikle kız çocukları için rol model olacağına, aileler için ise teşvik edici bir etki yaratacağına gönülden inandıklarını belirtti. Müsabakadan 3-0 galip ayrılıp, bu sonuçla grup aşamasını lider olarak tamamlayan takımın en genç oyuncularından Özge Nur Yurtdagülen ile konuştuk. Özge Nur, 11 yaşında başladığı voleybol kariyerini ve profesyonel kadın sporcu olmanın nasıl bir şey olduğunu formsanté okurları için anlattı.

  Bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?
  1993 doğumluyum. İlkokul dördüncü sınıfta başladım voleybol oynamaya. Okuduğum okulda amcam müdürdü ve voleybol seçmelerinde benim yaş grubum olmamasına rağmen ısrar etti oynamam konusunda. 11 yaşından itibaren voleybol oynuyorum.

  Unutamadığınız bir maç var mı o yaşlarınızdan?
  İlk defa Türkiye Şampiyonası’na gittiğim zaman kendimden büyüklerle oynamıştım. Çok güzel bir duyguydu, hiç unutamıyorum.

  - Advertisement -

  Profesyonel voleybol hayatına hangi takımda başladınız?
  2004 yılında Yeşilyurt Spor Kulübü’nde başladım. Sekiz seneye yakın orada oynadıktan sonra geçtiğimiz yılın başında Galatasaray’a transfer oldum. Son üç yıldır da A Takımı’nda oynuyorum.

  Voleybol oynamak bir insanın hayatına ne katar?
  Dışarıda ne yaşarsanız yaşayın, sahaya girdiğiniz anda hiçbir şey aklınızda kalmıyor. Sadece maçı düşündüğünüz zaman bu başarıyı da beraberinde getiriyor. Takım oyunu, insanın karakterine çok şey katıyor. Sizi hem olgunlaştırıyor hem de topluma daha yararlı bir birey haline getiriyor. Kendinden önce takım arkadaşını düşünmeye başlamak bence hayatta en önemli erdemlerden biri.

  Profesyonel bir sporcu olmak nasıl bir şey?
  Profesyonel sporcu olmak, hele ki Galatasaray gibi büyük bir kulüpte oynamak çok güzel bir his. Taraftarla bütünleşip, onların arkanızda olduğunu hissetmek de güzel. Tabii Türkiye’de yaşıyoruz, dolayısıyla rakip takımın taraftarları da var işin içinde. Sosyal medyada yazdıklarımıza kadar bazı şeylere dikkat etmek zorundayız.

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz