Diğer
  Ana SayfaSağlıkGazeteci-yazar, televizyoncu İclal Aydın

  Gazeteci-yazar, televizyoncu İclal Aydın

  -

  Türk halkının en sevdiği kadın yazarlardan İclal Aydın, 10.5 aylık Zeynep Lal’in annesi. Kanal D’deki TV programıyla da gündemde. Doğum sonrası kilolarını hızla verdiği gözümüzden kaçmayan Aydın, “Fiziksel takıntım hiçbir zaman olmadı. Güzel olmayı ben de isterim ama kendime illa 34 beden olmak gibi bir misyon yüklemedim” diyor.

  Uzun zamandır sohbet etmek istediğim isimlerden biriydi İclal Aydın. Neden derseniz, son dönemde özellikle kadınların bu kadar çok sevdiği bir yazarı ben de yakından tanımak istiyordum. Yazılarındaki o son derece sakin, duyarlı ama hayata ve her şeye olumlu tavrı ne yalan söyleyeyim bende şüphe uyandırıyordu. "İnsan bu kadar da olumlu bakamaz hayata" diyordum kendi kendime..

  Anne olmak planlı bir karar mıydı sizin için?
  Anne olmayı istiyordum zaten.. Ama zamanlamasını planlamamıştık. Kendisi geldi, hiç ummadığımız bir anda sürpriz bir bebek oldu. Çok yeni evliydik, çok yoğun çalışıyorduk. Çok sürpriz bir biçimde geldi ve biz de "hoş geldin" dedik.

  Hamilelikte alacağınız kiloları aklınıza getiriyor muydunuz?
  Hayır, çok rahattım. 16 kilo aldım, biliyorsunuz bunun ortalaması 12 kilo derler doktorlar. 4 kilo fazlam vardı ama ben 30 kilo alan da görmüştüm ve açıkçası 16 kilo da kendi çevremde gördüğüm hamileliklerin içinde en normallerinden biriydi. 35 kilo alan arkadaşlarım vardı. Kendimi çok kısıtlamadım ama, bebeğimi düşündüğüm kadar besleyememişim. 3 kilo doğdu, ben daha fazla doğar diye düşündüm.
  Sonrasında nasıl kilo verdiniz?
  Süt verirken zaten zayıflayamıyorsunuz. Ama bir arkadaşım çok ciddi anlamda uyardı beni. "Aman şimdi her şeyi yemeye başlarsan bunun sonu yok. Sütün iki önemli unsuru var uyku ve bol su içmek. Pekmez yiyeyim, baklava yiyeyim dersen onlar sadece kilo yapıyor. Hakikaten de öyle oldu. Zaten çok fiziksel takıntılarım hiçbir zaman olmadı. Ben de güzel olmak isterim, beğenileyim, güzel giyineyim, aman saçım kaşım diyorum ama illa 34 beden olmak gibi bir misyon yüklemedim kendime…


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz