Diğer
  Ana SayfaBeslenme & Diyet"Gelin Sizi Zayıflatalım" 2.TUR BAŞLADI!

  “Gelin Sizi Zayıflatalım” 2.TUR BAŞLADI!

  -

  “Gelin Sizi Zayıflatalım” programının ikinci turunun 6 talihlisi için toplam 3 ay sürecek yeni dönem başladı. Adaylar, bilimkurulu yönetiminde önce medikal tetkiklerden geçtiler. Sonra diyetten, spora, masaja kadar pek çok uygulamaya başladılar. Dergimiz yayına hazırlandığı sırada dolu dolu geçen günlerini anlattılar bizlere…

  Gelin Sizi Zayıflatalım, artık sadece Formsante okurlarının değil Türkiye genelinde sağlığıyla ilgilenen herkesin haberdar olduğu bir program. İkinci tur başladıktan sonra dahi sizlerden telefon, faks, mektup almaya devam ediyoruz. Bu da Formsante olarak sağlığa, sağlıklı beslenmeyi bir yaşam biçmi olarak benimsetmeye verdiğimiz önemin boşuna olmadığını gösterdi bize. Bu yolda her geçen gün daha fazla takipçimizin olduğunu görüyor ve gururlanıyoruz.
  Eleme çok heyecanlı geçti
  Sizlere geçen sayıda programa katılmaya aday 12 talihlinin adlarını duyurmuştuk. Mayıs ayı başında bilimkurulumuz bu 12 adayla Ramada İstanbul’da buluştu. Uzman diyetisyen Selahattin Dönmez yönetimindeki bilimkurulu üyelerimiz uzman psikolog Aslıhan Topyay, içhastalıkları uzmanı Dr Yavuz Furuncuoğlu ve medikal estetik uzmanı Dr. Seran Göçer bu 12 adayla tek tek görüştü. Doğrusu gelen tüm adayların çok heyecanlı olduğu gözlerimizden kaçmadı. Gerçi, her ne kadar bu bir yarışma değil sağlıklı yaşam programı ise de sanırız heyecan kaçınılmaz. Uzmanlarımız adaylara temel olarak programa katılma amaçlarını sorarken programı yürütebileceklerinden emin olabilmek için de süreç hakkında bilgi veriyordu. Çünkü dile kolay. Tam 3 ay sürecek programda düzenli olarak bir diyeti takip etmek, her hafta düzenli egzersiz ve diğer bakımları yerine getirmek ve yine her hafta başında bilimkuruluyla bir araya gelmek hiç de küçümsenecek bir maraton değil. Sonunda biri Ankara’dan olmak üzere toplam 6 talihli belirlendi.
  3 aylık “Gelin Sizi Zayıflatalım”ın diyet, spor, medikal estetik ve masajdan oluşan pek çok uygulama ayağı var. Ancak tüm bu uygulamalardan oluşan programa başlamanın ilk ve en önemli adımı katılımcıların genel sağlık durumlarını belirlemek. Bu amaçla ilk olarak tüm katılımcılardan gerekli tahlillerin yapılabilmesi için kan örneği alınıyor. Daha sonra sırada EKG çekimi var. Herkes zayıflama amacıyla katıldıkları bu program vesilesiyle küçük çaplı da olsa sağlık kontrolünden geçmekten oldukça memnun. Testlerin ardından artık herkes kendilerine verilecek diyet programını heyecanla beklemeye başlıyor. Bu bekleyişte bazı katılımcılarımız son fastfood ve tatlılarını yediklerini de itiraf ediyor dürüstçe!
  Maraton başladı

   

  Ve hep birlikte Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez’in ofisinde buluşuyoruz. Selahattin Bey önce diyet yapmanın ve doğru beslenmenin ana hatlarını herkese anlatıyor. Beslenme nedir, niçin karışık beslenmek gerekir, bir yiyeceği çok uzun süre çiğneyerek yemenin önemi, sınırsız yenebilecek besinler nelerdir, ölçütlerin önemi, doğru yemek yeme davranışları gibi pek çok konuda genel bilgiler veriyor. Amaç, bugününe kadar doğuştan yaptığımız bir aktivite olan beslenmeyi daha bilinçli hale getirmeye çalışmak. Daha sonra herkesin kilolarını ve boylarını ölçüyor. Katılımcıların 3 ayın sonnuda vermesi öngörülen hedef kiloları belirleniyor. Ölçümlerin ardından sırada kişiye özel diyet reçeteleri var. Ardından masaj, incelme bakımları randevuları alınıyor. Adaylarımız bu çalışmaları haftada 4 gün de sporla destekliyorlar.
  Bütün bu çalışmalar süreren Formsante dergisinin de basım aşaması geldi çattı. Siz bu satırları okuduğunuz sırada 6 katılımcı programda bir ayı çoktan geride bırakmış, sağlıklı beslenme ve incelme konusunda epey adım atmış olacaklar. Bu tecrübelerini de önümüzdeki ay sayfalarımızda daha ayrıntılı bulabilirsiniz. Ancak şunu söylemeliyiz ki çok hızlı bir başlangıç yapmış olsalar da katılımcılarımız hayatlarından, özellikle kendilerine gösterilen yakın ilgiden çok memnun. Evet, önceden de belirttiğimiz gibi katılımcılarımız diyetlerine uyuyor, sporlarına gidiyor, masajlarını yaptırıyor, medikal estetiğin nimetlerinden faydalanıyor. Özellikle kadınlar hallerinden çok memnun. High Care medikal estetik uzmanı Şule Öztürk nasıl selülit bakımı ve lokal incelme uygulamaları yaptıklarını anlatıyor. “Bunlar vücuda elektrik akımı ve ısı vermeyen basınç sistemiyle çalışan uygulamalar. Bu sayede kılcal damar ve dolaşım bozukluğu olanlar da bu uygulamalardan rahatlıkla faydalanabiliyor.”
  Programlar kişiye özel
  Club Sporium fitness uzmanı Süleyman Bayram da uygulanan spor programlarının kişiye özel olduğunu vurguluyor. “Kişiye özel programlarla dolaşım sisteminin daha iyi çalışması ve vücuda daha çok oksijen gönderilmesini sağlarken, kas fibril sayısının korunması ve geliştirilmesine de yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırmaya çalışıyoruz.” Masajın tüm uygulamalar arasında katılımcılarımıza en keyif veren uygulama olduğunu söylersek yalan olmaz. Masör Tarkan Duymaz, bu aşamada bize bilgi veriyor. “Katılımcılarımıza selülit masajı ve sıkılaştırıcı masaj formatlarını uyguluyoruz. 45 dakika süren bu masajlarla vücudun kan dolaşımının normal, yani olması gereken hale gelmesini sağlıyoruz. İkinci terapiden sonra da vücudun kan dolaşımını daha üst seviyeye ulaştırarak vücuttaki fazla suyun ve ödemin atılmasını sağlıyoruz. Gelin Sizi Zayıflatalım, tüm yoğunluğuyla devam ederken katılımcılarımız daha ilk günden itibaren oldukça disiplinli geçen yepyeni bir hayata adapte oldular bile!  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz