Diğer
  Ana SayfaRöportajGenç, sağlıklı, başarılı&aktifler

  Genç, sağlıklı, başarılı&aktifler

  -

  Pis Yedili dizisinin iki başrol oyuncusu Kadir Doğulu ve Eda Ece ile önce fitness salonunda ter döktük. Ardından sağlıklı ve başarılı olmalarının sırlarını öğrendik.

  Kadir Doğulu
  “Benim için hayatın motivasyonu aşktır”

  Son dönem gençlik dizilerinin yakışıklı ve karizmatik ismi Kadir Doğulu, spora ve beslenmesine çok önem veriyor. Bunun karşılığını da genç kızları peşinden sürükleyen duruşu ile alıyor.

  Sağlıklı yaşam sizin için ne anlam ifade ediyor?
  Son birkaç yıldır çok düzenli yaşamaya dikkat ediyorum. Bu düzen içerisinde beslenme ve spor benim için çok önemli. Zaman zaman profesyonel yardım da alarak beslenme düzenime şekil veriyorum.

  Nasıl besleniyorsunuz? Günlük beslenme düzeninizden biraz bahsedebilir misiniz?
  Hayatımın çok ciddi bir bölümünü spor kaplıyor. O yüzden zaman zaman değiştirdiğim beslenme alışkanlıklarım var. Yediklerimin her zaman sağlıklı olmasına özen gösteriyorum. Mesela; gün içerisinde almam gereken protein ve karbonhidrat miktarlarını aksatmayacak şekilde yiyeceklerimi hazırlayıp yanımda taşıyorum ya da bulunduğum ortamda buna uygun yiyecekler tüketiyorum.

  - Advertisement -

  Sette nasıl besleniyorsunuz?
  Set yemeklerimiz gayet sağlıklı. Bu nadir bulunan bir şans aslında. Ama ben setteki yemeklerin bana uygun olmadığını bildiğim zaman kendi getirdiğim yiyecekleri tüketiyorum.

  Sporu ne kadar süredir, haftada kaç gün yapıyorsunuz?
  Hayatımın her döneminde spor vardı. Okul zamanında da çeşitli branşlarda uzun süre sporla uğraştım. Enerjimi tüketmeyi severim. Bunun için spor bana göre doğru bir seçim. Bir dönem çok ciddi boks sporu ile uğraştım. Profesyonel anlamda değil tabi… Amatör olarak uzun süre boks yaptım. Son zamanlarda direncime ve sağlığıma iyi gelecek idmanlar yapıyorum. Genelde kardiyo ağırlıklı olmak üzere spor yapıyorum. Ayrıca ağırlık çalışmaları da yapıyorum.

  mart-2012-stil-resim-2“Bu işi yapmayı çocukluğumdan beri çok istedim ama şartlar yapmama müsaade etmedi. Ve bir süre sonra olamayacağını düşünüp başka işlere yöneldim. Yani hiçbir zaman işin buralara geleceğini düşünmedim.”

  Daha önce de bir gençlik dizisinde Küçük Sırlar’da yer aldınız. Pis Yedili de bir gençlik dizisi. Aynı rolün üzerinize yapışmasından korkuyor musunuz?
  Ben ikinci defa gelen gençlik işi gibi bakmadım. Bu işi çok sevdim ve çok farklı bir karakter olduğunu görünce olabileceğini düşündüm. Küçük Sırlar’dan sonra gelen diğer tekliflerin hepsi ‘Ali‘ karakterine çok benziyordu. Aslında ben ikinci defa Ali olmamayı tercih ettim.

  Canlandırdığınız karakterden biraz bahsedebilir misiniz? Sizinle uyuşan yönleri var mı?
  Tabi bazen bana benzeyen yönleri olduğunu fark ediyorum. Bunların farkına vardıkça karakteri canlandırmak bana daha keyifli geliyor.

  Kadınların en beğendiği erkek oyuncular arasında yer almak nasıl bir duygu?
  Her zaman söylerim karşılıksız sevginin ve saygının değeri paha biçilemez. Tabi ki gurur verici. Umarım her zaman elimden gelenin en iyisini yapacağım ve bu durum hiç değişmeyecek. Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz