Diğer
  Ana SayfaGüzellikGenital (vajina) beyazlatma operasyonu ve genital bölgede kararma

  Genital (vajina) beyazlatma operasyonu ve genital bölgede kararma

  -

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tamer Gültekin, genital bölge nasıl beyazlatılır? Genital bölge neden kararır? Genital bölge beyazlatılırken nelere dikkat edilmelidir? Evde genital bölge beyazlatılabilir mi? gibi merak edilen soruları cevapladı.

  Lazerle genital beyazlatma son yıllarda oldukça sık tercih edilen uygulamalar arasındadır. Lazer teknolojisindeki gelişmeler, birçok cilt hastalığında ve kozmetikte lazerin etkinliğini arttırmıştır. Cilt lekelerinin ve cilt aşınmasının azaltılmasında çok etkili olan lazer tedavileri, son yıllarda cildi beyazlatmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

  GENİTAL BÖLGEDE KARARMA NEDEN OLUR?

  İleri yaş, genetik faktörler, melatonin hormonunun fazla salgılanması, genital enfeksiyonlar, fazla kilo, sentetik iç çamaşırı kullanımı, doğum, sıcak kimyasal tüy dökücüler (ağda), epilasyon amaçlı lazer uygulamaları genital bölge koyulaşmasına nedenleri arasındadır. Genital bölgede kararma psikolojik problemlerin yanı sıra kıyafet seçiminde de zorluklara neden olabilmektedir.

  GENİTAL BÖLGE NASIL BEYAZLATILIR?

  Estetik olarak istenmeyen bu renk değişikliğinin giderilmesi ve eski cilt renginin yeniden oluşturulması için pigment açıcı lazer tedavileri uygulanır. Cildin üst katmanına yerleşen pigmente lezyona neden olan melaninin, Er:YAG Fraksiyonel lazer ile parçalanarak düzeltilir. İşlem oldukça pratik, ağrısız konforlu ve yüz güldürücüdür. Ortalama 2 seans ile genital koyulaşma tedavi edilebilir.

  Genital bölgede iç dudaklar, dış dudaklar, vajina girişi de lazerle beyazlatma işlemleri ile beyazlatılabilmektedir. Kozmetik jinekoloji adlandırılan bu işlemlerde genellikle karbondioksit lazer ya da erbium yağ lazer kullanılmaktadır.

  - Advertisement -

  MUHTEŞEM VAJİNA ÇILGINLIĞINDA BÜYÜK ARTIŞ!

  NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

  Genital bölge beyazlatma sonrasında genital hijyene maksimum derecede önem verilmelidir. İşlem sonrasında güneş ışınlarına direk maruz kalınmamalı ve aynı zamanda bir süre solaryuma girilmemelidir. Lazerle genital beyazlatma sadece alanında tecrübeli doktorlar tarafından sterilizasyonu tamamlanmış klinik ve hastanelerde yapılmalıdır.

  EVDE GENİTAL BÖLGE BEYAZLATMA MÜMKÜN MÜ?

  Genital bölge beyazlatma amacı ile pek çok uygulamanın fayda sağladığı düşünülse de uygulanan kozmetik ürünler ya da karışımların herhangi bir kalıcı etkisi bulunmamaktadır. Aynı zamanda oldukça hassas olan genital bölgede uygulanan maddeler bölgenin pH değerini bozarak enfeksiyona da neden olabilmektedir.

  KALİTELİ SEKS İÇİN GENİTAL ESTETİK  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz