Diğer
  Ana SayfaHaberGenital estetikte simetrik tedavinin önemi

  Genital estetikte simetrik tedavinin önemi

  -

  Son yıllarda genital estetik işlemler ve ameliyatlar sıklıkla yapılmaya başlandı. Genital estetik işlemler deyince ilk akla gelen dış genital bölgede cildin kırışıklıklarının , renk koyuluklarının tedavisi gelir.

  Jinekolog, Cinsel Terapist, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Esra Demir Yüzer konu hakkında önemli bilgiler verdi.

  Genital estetik ameliyatlar deyince ; Labioplasti , vajen sarkmalarının onarımı ( sistosel ,rektosel , enterosel onarımı ), idrar kaçırma ameliyatları, rahim sarkmalarında yapılan rahim asma ameliyatları akla gelir.

  Dış genital bölgenin estetik ve güzel görünebilmesi için simetrik olması önemlidir.  Çoğu kadın simetrik olmayan iç dudaklar nedeniyle labioplasti ameliyatı olmak isterler. 

  Labioplasti ameliyatının kadında memnuniyet yaratması için üç nokta önemlidir:

  - Advertisement -

       1.Görüntünün simetrik olması

       2.Doğal olması

       3.His kaybı olmaması

  Normal doğum sırasında atılan doğum dikişlerinde dokuların karşılıklı gelmesine bağlı olarak vajen girişinde asimetrik görüntüler meydana gelebilir. Bazen de yara iyileşmesinde oluşan olumsuzluklar nedeniyle doğum dikişleri açılır ve kötü bir yara iyileşmesi olur. Bu da hem asimetrik hem de düzgün olmayan bir cilt dokusu oluşturur. Vajen girişi geniş ve hoş olmayan bir görüntüye neden olabilir.

  Tüm ameliyatlarda genel prensip; dokulara saygılı olmak yani gereksiz kesi ve travmalardan kaçınmak olmalıdır. Bu sayede dikiş sırasında dokuları karşılıklı getirebilmek daha kolay olacak  ve yara iyileşmesi daha iyi olacaktır. Dikişlerin mümkün olan en kısa sürede eriyen materyallerden seçilmesi ve estetik dikiş tekniklerinin seçilmesi de iyileşme sonrasında görüntünün düzgün ve güzel olmasını sağlayacaktır.

  Özellikle iç dudak ameliyatlarında var olan doku küçük olduğundan çok dikkatli olmalı. Yapılacak hatalı ameliyatlarda düzeltmek çoğu zaman imkansız olmaktadır.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz