Diğer
  Ana SayfaAktüelGezegenler bize bir şey söylüyor

  Gezegenler bize bir şey söylüyor

  -

  Doğduğunuz saniyede gökyüzündeki gezegenlerin konumu sizi adeta mühürlüyor. Hayatınız boyunca gökyüzündeki hareketlerin doğum haritanızla yaptığı açılar ise kaderinizi oluşturuyor.

  İnsanların kendini tanıma çabalarının arttığı günümüzde astroloji de bu amaçla kullanılan favori yollardan biri oldu. Farkındalığını artırmak ve hayat boyu yürüyeceği yolda kendisini nelerin beklediğini öğrenmek isteyenler astroloji danışmanlarının kapısını çalıyor. Bu danışmanlık aslında bir “yaşam koçluğu” gibi çalışıyor. Danışmanınız size üç vakte kadar başınıza gelecekleri anlatmıyor; uzun yaşam döngüsü içindeki kadersel dönemler ve bunlardan nasıl faydalanabileceğinize işaret ediyor. 1989 yılından beri profesyonel mimarlık yapan ve 1,5 yıldır psikolojik astroloji danışmanlığı hizmeti vermeye başlayan Duygu Hayırlıoğlu ile gezegenlerin hayatımızdaki yerini ve mayıs ayındaki gökyüzü hareketlerini konuştuk.

  Psikolojik astroloji kavramı neyi ifade ediyor?
  Hepimizin bir doğum haritası var; doğduğumuz anda mühürlendiğimiz harita… O haritada kişilik özelliklerimizi gösteren gezegenlerin birbirleri ile yaptıkları açılar ve hangi evde, hangi konumda oldukları hayata gelme amacımızı, yürüdüğümüz yolda karşılaştığımız olaylara verdiğimiz tepkileri, aile yaşantımızı ve daha birçok bilgiyi veriyor. Bir insanın doğum haritasına bakarak günlerce konuşabilir, kaderi hakkında büyük yorumlarda bulunabiliriz.

  Bir danışan ile seansınız nasıl ilerliyor?
  Danışan gelmeden önce doğum tarihi ve saatinin bilgisini istiyorum; böylece öncesinde birkaç saat bunların üzerinde çalışıyorum. İlk seans iki saat sürüyor. Bir saate yakın doğum haritası üzerinde kişilik analizi yapıyorum. Bu çok önemli çünkü bu haritadaki etkiler hiç değişmiyor. Haritadaki gezegen konumlarına, bunların yaptıkları açılara göre tavsiyelerde bulunuyorum, gölgeli alanları belirtip tekrarlayan hataların nedenini gösteriyorum. Çünkü hayatta yapılan hatalar bizden ve seçimlerimizden kaynaklanıyor. Danışanların bunu fark etmesini sağlıyorum. Çok katı olan ve daha esnek davranması gerektiğini ya da duygusal olup mantığını devreye sokması gerektiğini fark edenler oluyor. Kişinin hayata geliş amacını, bu amaçta yol alırken nasıl hareket ettiğini, olaylar karşısında nasıl tepki verdiğini, nasıl bir aile yaşantısı içinde olduğunu, ileride nasıl insanlarla birlikte olma potansiyeline sahip olduğunu, nasıl bir iş yapabileceğini vurguluyorum. Kariyer konusu özellikle gençlerin okul seçiminde çok önemli… Bir insanın olan ve olmayan yeteneklerini harita çok iyi gösteriyor. Oysa birçok insan yeteneğini ancak emekli olduktan sonra fark ediyor. Astrolojide etik olarak kesinlikle sert eleştiriler, hastalık ya da ölüm öngörüsü yapmıyoruz. Ben enerjinin gücüne inanıyorum ve bu tür vurgular yaparak kişinin olumsuzlukları çekmesine neden olmak istemiyorum.

  Seansın ikinci bölümü nasıl geçiyor?
  İkinci bölümde kadersel döngülere geçiliyor ve ruhsal duruma bakılıyor. Danışan bugüne kadar gelmiş ve bugün nasıl bir ruh hali içinde? Bunun için doğduğumuz günden bugüne güneşin her yıl bir derece ilerlediği farz edilen “secondary progress” haritasına bakılıyor. Bu güncel haritada ay ruhsal durumu gösteriyor ve 2,5 yılda bir burç değiştiriyor. Ayın konumu ve güneşle ilişkisi çok önemli. Bu haritada transitlere yani gezegenlerin o anki konumuna bakarak kadersel döngünün bilgisi de veriliyor. Hepimiz hayatımızda en az bir kez falcıya gitmişizdir. İyi bakışlı fal bakan eski insanlara ben de inanıyorum. Ama astroloji faldan çok farklı… Fal yakın zamandan haber verebilir oysa astroloji yarını değil, yaşamsal bir döngüyü anlatıyor.

  - Advertisement -

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....