Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsGıda takviyesi alırken nelere dikkat etmeli? Hangilerini tercih etmeliyiz?

  Gıda takviyesi alırken nelere dikkat etmeli? Hangilerini tercih etmeliyiz?

  -

  Coronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle gıda takviyesi ürünlerinin satışlarında patlama yaşanıyor. Ancak içeriğine ve markasına dikkat edilmeden satın alınan gıda takviyeleri nedeniyle sağlığınızı riske, paranızı ise çöpe attığınızı biliyor musunuz? Peki, gıda takviyesi alırken nelere dikkat etmeliyiz? Hangi gıda takviyelerini tercih etmeliyiz? Bağışıklık için glutatyon desteği almalı mıyız?

  MERDİVENALTI SAHTE GIDA TAKVİYELERİNE DİKKAT!

  Son günlerde her alanda olduğu gibi gıda takviyesi ürünlerinde de kriz fırsatçılarının sayısında ciddi artış oldu. Kriz fırsatçılarının piyasaya sürdüğü merdivenaltı sahte ürünler coronavirüsünden korunmak isteyen vatandaşların sağlığını riske atıyor. Bu nedenle tüketicilerin güvenilir platformlardan alışveriş yapması, satıcıların ticari bilgilerini sorgulaması ve hepsinden öte satın alacağı gıda takviyesinin içeriğindeki bileşenleri detaylı incelemesinde büyük fayda var.

  Farmakoloji Uzmanı Dr. Müşfik Hüseyinov, gıda takviyesi almak isteyenler için önemli bilgiler verdi. Dünyanın birçok ülkesinde hızla yayılan coronavirüsün Türkiye’de de virüs kaynaklı salgın haline gelebileceğine dikkat çeken Farmakoloji Uzmanı Dr. Müşfik Hüseyinov, virüsü etkisizleştirmek için bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenlerin gıda takviyesi alabileceğini söyleyerek, şu bilgileri aktardı:

  “GIDA TAKVİYESİ İÇİNDEKİ MADDELERİ İNCELEYİN”

  “Coronovirüs, bağışıklık sistemi güçlü olmayan kişilere zarar verir. Coronovirüsten korunmak için mutlaka aminoasit dengesini korumanız, vücudunuzdaki glutatyonu revize ederek bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz gerekiyor. Ancak glutatyon düzeyini artıran aminoasitler ve destekler alırken gıda takviyesinin içeriğindeki maddelerin neler olduğuna dikkat edilmesi oldukça önemli.

  Vücudunuz ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için beslenme ve gıda takviyesi desteği almak isterseniz, mutlaka içindeki maddelerin neler olduğuna bakın. Aldığınız gıda takviyesinin etkisinin olmasını istiyorsanız, içinde deniz menşeli tripeptit kollajeni,L-Sistein, L-Glutamin, Alfa Lipoik Asit, L-Arginin, C vitamini, selenyum, çinko, MSM olup olmadığını mutlaka inceleyin.

  - Advertisement -

  “GIDA TAKVİYESİ ALIRKEN HÜCRE GEÇİRGENLİĞİ OLUP OLMADIĞINI SORUN”

  Gıda takviyesinin içinde bulunan glutamik asit, C vitamini, L-Sistein, MSM, L-Lösin gibi maddeler kan akışını arttırır. Artan kan akımı ve kan damarlarının genişlemesi, vücudun beslenme ve hücre yenilenmesine yol açar. L-Prolin, L-Lizin, L-Glutamin, Lösin, Isolösin ve Valin gibi aminoasitler, proteinin temelini oluşturur. Bu aminoasitler ise virüsle enfekte olmuş hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunur.

  Gıda takviyesinin etkili olması ve hücresel düzeyde vücudun rejenerasyonunu sağlaması için nano teknolojiyle üretilmiş olması gerekir. En önemlisi ise aldığınız gıda takviyesinin hücre geçirgenliği maksimum düzeyde olmalıdır. Kullandığınız gıda takviyesi hücre içine giremezse hiçbir etki göstermez. O nedenle hücre geçirgenliği en yüksek derecede olan gıda takviyelerini tercih etmelisiniz. Merdiven altı ürün kullanmadığınızdan emin olmalısınız.”

  BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİCİ VİTAMİN TAKVİYELERİ

  “BAĞIŞIKLIĞINIZI GÜÇLENDİRMEK İÇİN GLUTATYON DESTEĞİ ALIN”

  Yaşanan coronovirüs salgını nedeniyle glutatyon desteği almak daha da önemli hale geldi. Glutatyon vücudun ürettiği en güçlü antioksidandır. Bağışıklık sistemimizin dayanıklılığı direkt vücuttaki glutatyon miktarına bağlı bulunur. Ancak insan vücudu çeşitli nedenlerle 23-28 yaşlarında ana antioksidan olan glutatyonu üretmeyi bırakır ve virüslere karşı koruyucu bariyer önemli ölçüde zayıflar. Bu nedenle dışarıdan glutatyon desteği almak gerekir. Vücudunuzdaki glutatyon seviyesini artırarak bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

  CORONA VİRÜS GIDA YOLUYLA BULAŞIR MI?  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....