✓ Doğruluğu kontrol edilmiş makale

Medikal Estetik Hekimi Dr. Aida Keklik


Ana Sayfa Güzellik Gıdı sarkması ameliyatsız nasıl geçer? İşte tedavi yöntemleri

Gıdı sarkması ameliyatsız nasıl geçer? İşte tedavi yöntemleri

2015 yılında American Society for Dermatologic Surgery (ASDS) tarafından yapılan bir anket insanların %67’sinin çene altındaki gıdı oluşumundan rahatsızlık duyduğunu ortaya koydu. Gıdı olarak adlandırılan bu çene altı dolgunluğu cinsiyet farketmeksizin hem kadınlarda hem erkeklerde görülebiliyor. Gıdı oluşumunun kilo almanın yanısıra genetiğe ve yaşlanmaya bağlı da görülebildiğini belirten Medikal Estetik Hekimi Dr. Aida Keklik sorunun çene altı bölümündeki yağ birikimi ve sarkmadan kaynaklandığını ve farklı tedavi yöntemleri bulunduğunu söyledi. Peki, gıdı sarkması ameliyatsız nasıl geçer? Gıdı sarkması tedavi yöntemleri nelerdir? İşte yanıtı…

FAZLA KİLOLU OLMASANIZ DA GIDI OLUŞABİLİR

Çene altı submental yağ olarak da bilinen gıdı, çene altındaki yağ birikimi ve sarkmadan oluşur. Kişileri gerçekte olduğundan daha yaşlı ve kilolu gösterebildiği için rahatsızlık verebilir. Sağlıklı beslenip düzenli egzersiz yapanlarda da gıdı görülebilir veya geçmişte varsa da erimeyebilir. Böyle bir durumda konunun uzmanı bir hekime danışmakta fayda vardır çünkü ne kadar diyet yaparsanız yapın durum düzelmeyebilir.

GIDIYI YOK ETMEK İÇİN FARKLI TEDAVİ YÖNTEMLERİ VAR

Gıdı bölgesindeki yağ hücrelerini yok etmek için birçok tedavi seçeneği vardır. Enjekte edilebilir lipoliz tedavileri, cerrahi operasyon ve bazı lipoliz cihazları bunlardan bazılarıdır. Lazer, radyofrekans ve ultrason gibi enerji cihazları çene altı şekillenmesinde non-invaziv seçenek sunmakla birlikte bu teknikler daha çok çene altı bölgesindeki yağın azaltılmasına değil derinin sıkılaşmasına fayda sağlamaktadır.

ÇENE ALTI YAĞ HÜCRELERİNİ YOK EDEN YÖNTEM..

Gıdı azaltmanın cerrahi olmayan tedavilerinden biri de Celluform Plus’dır. Gıdı bölgesindeki yağ hücrelerini yok eden, enjekte edilebilir bir tedavi yöntemidir. İçeriğindeki aktif bileşen sentetik deoksikolik asittir. Deoksikolik asit vücutta doğal olarak oluşan ve diyetteki yağların parçalanmasına ve emilmesine yardımcı olan bir moleküldür. Celluform Plus gıdı yağına enjekte edildiğinde yağ hücrelerini yok ederek çene altındaki dolgunlukta gözle görülür bir azalma sağlamaya yardımcı olur.. Bir kez yok edildiklerinde bu hücreler artık yağ depolayamaz veya biriktiremez. Bu nedenle istenen hedefe ulaşıldığında daha fazla tedavi gerektirmez.

TEDAVİ NE KADAR SÜRÜYOR?

Celluform Plus tedavisi bu konuda uzman bir doktor tarafından uygulanabilir. Her tedavide gıdıya birden çok küçük enjeksiyon yapılır ve enjeksiyon işlemi yaklaşık 15-20 dakika sürer. Kesin enjeksiyon sayısı gıdıdaki yağ miktarına göre ve isteğe göre değişir. Enjekte edilen içerikte en güçlü antienflamatuar etkiye sahip bitkilerden ArnicaMotana bulunur. Bu durum uygulama sonrası ağrı, şişkinlik ve morarma gibi etkilerin azalmasında yatıştırıcı etki rolü oynar. Her tedavi seansı en az 1 ay arayla yapılır ve 6’dan fazla tedavi uygulanamaz.

TEDAVİ SONRASI GIDIDA SARKMA VE GEVŞEME OLUR MU?

Lipoliz uygulamalarının sonunda kesin sarkma ya da gevşeme olacak diyemeyiz. Bu kişinin yaşına, gıdının büyüklüğüne ve cilt kalitesine göre değişebilir. Gıdı yağının azalmasından dolayı gevşeme yaşayan kişiler için deriyi sıkılaştırıcı tedaviler uygulamak gerekir. Cerrahi olmayan tedaviler; sıkılaştırma amaçlı enjeksiyonlar, lazer, radyofrekans ve ultrason gibi enerji cihazları ve ip tedavileridir. Bu enjeksiyonlardan öne çıkan ipsiz Idebae içeriğindeki aktif maddelerden DMAE ile kaslardaki uyarıyı arttırarak cildin gerilmesini ve sıkılaşmasını sağlamaya yardımcı olur. Idebenon ise dokulardaki serbest radikal miktarını düşürür ve kırışıklık giderici etki göstermeyi hedefler.

İLGİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here