Diğer
  Ana SayfaSağlık''Göğsümü gere gere dimdik ayaktayım''

  ”Göğsümü gere gere dimdik ayaktayım”

  -

  İlk bakışta estetik bir problem gibi görünse de onunki aslında ciddi bir sağlık sorunu halini almış. Yıllardır iri göğüsleri yüzünden ciddi acılar, ağrılar çeken Seben Hanım bir gün radikal bir şekilde kararını vermiş ve göğüslerini küçülttürmüş. Şimdi bu halinden çok memnun.

  ''Bu sayfalar sizin'' sütununuz, taze ameliyatlı bana hediye oldu. Bu yazı gıyabınızda, doktorlarıma teşekkür ve benim sıkıntımı yaşayanlara bir ışık yazısı olacak. Öncelikle kendimden bahsedeyim. 39 yaşındayım, evliyim bir çocuk annesiyim. 13 yaşında Berk adında bir oğlum var. İktisat mezunuyum, sosyoloji mastırı yaptım. 2 senelik ön lisans halkla ilişkiler bitirdim. 17 senelik çalışma hayatım var, ama oğlumla daha iyi ilgilenebilmek için çalışma hayatını bıraktım. Çalışma hayatına alışmış bir insanın evde oturması zor. Hep bir şeyler üretmek zorunda hissediyorsunuz kendinizi. Bu yüzden Doğal Hayatı Koruma Derneği ve Acil Tıp Derneği üyesiyim.

  Çok ıstırap çektim…

  Gelelim hikayeme… Kendimi bildim bileli hep iri göğüslere sahibim. O zamanlar belim daha inceydi, ben inceydim. O kadar göze batmıyordu ama zamanla evlilikten sonra kilo da aldım ve kilolarla birlikte artık iri görünür oldum. Son 5 senedir çok ızdırap çekiyordum. Onları taşıyamaz olmuştum. Askılarım omuzlarımda çukurlar açtı, duruşum bozuldu. Göğüslerimin ön planda olmaması için de öne doğru eğik duruyorum. Bu sefer duruşum bozuluyor, inanılmaz sırt ağrıları çekiyordum. Aslında ikinci plan ama güzel bir bluz giyememenin, bir mayo bulamamamın ruhuma verdiği üzüntüyü anlatmıyorum bile… Bir de insanlar zannediyorlar ki silikonla özellikle böyle yaptırdım. Kumsalda hanımların birbirini dürtüp beni göstermelerine çok şahit oldum. O kadar üzülüyor ki insan. Acaba beğendiler de mi bana böyle bakıyorlar yoksa acıyorlar da ondan mı öyle bakıyorlar? Aslında ben de kendime acıyordum ama çareyi bulamıyordum.

  Ruh kanseri oldum

  Hatta inanmayacaksınız silikonla mı büyülttünüz göğüslerinizi diye soranlar bile oldu. Dediğim gibi bakışlar çok rahatsız ediciydi. Bunu anlamayanlar gülüyor ama bu durum gerçekten ruhta yaralar açıyor. Çok sevdiğim arkadaşım Sahi'in lafıdır, "Ruh kanseri olduk" der. Hakikaten ruh kanseri olmaktı benimkisi de. Söylüyordum büyüklerime, ''Aaa olur mu ne gerek var, canlı canlı narkoza yatılır mı? Herkes silikon taktırıyor sen niye uğraşıyorsun küçültmek için?'' diyorlardı.

  - Advertisement -

  En sonunda radikal karar verdim. Ameliyatla göğüslerimi küçülttürecektim. "Finanse edemesem de banka kredisi alacağım ve ben bu işi yaptıracağım artık, kimse karışmasın" dedim. Gerçekten de pek karışmadılar.
  Bundan sonra doktor doktor dolaşmaya başladım. Doktor arkadaşlarımı aradım, onlardan tavsiyeler aldım. Derginizin arkasındaki doktorları aradım, bazılarıyla yüz yüze görüştüm. Elimde 20 doktorluk bir liste oluştu. Aslında bu beni çok zora soktu. Hepsi aynı şeyi söylüyordu ama çalıştıkları hastaneler farklıydı.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz