Diğer
  Ana SayfaGüzellikGöz kapağı estetiği nedir, nasıl yapılır? İşte iyileşme süreci

  Göz kapağı estetiği nedir, nasıl yapılır? İşte iyileşme süreci

  -

  Gözleriniz, insanların size baktıklarında fark ettikleri ilk özelliktir. Gözleriniz sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteriyorsa veya sizi yorgun ya da öfkeli gösteriyorsa, göz kapağı cerrahisinden faydalanabilirsiniz. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, göz kapağı estetiğini sizler için anlattı. Peki, göz kapağı estetiği nedir, nasıl yapılır? Göz kapağı estetiği kimler için uygundur? İşte yanıtı…

  GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NEDİR?

  Blefaroplasti, üst ve alt göz kapaklarındaki fazla göz kapağı derisini ve bazı durumlarda göze yorgun ve kabarık bir görünüm veren kas ve yağlanmayı gideren cerrahi bir işlemdir. Prosedür ayrıca göz altındaki torbaları en aza indirmeye yardımcı olur.

  Bu prosedüre kişiye daha dinlenmiş ve daha genç bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Kesiler, göz kapaklarının doğal kıvrımlarına yapılır, iyileştikçe neredeyse görünmez olurlar.

  Gerekli olması durumunda göz kapağı ameliyatı sonuçlarını daha da iyileştirmek için yüz germe ve kaş kaldırma gibi diğer prosedürlerle birlikte yapılabilir.

  KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

  Çoğu hasta daha genç ve daha çekici bir görünüm elde etmek için bu ameliyatı seçer. Blefaroplasti, sigara içmeyen ve iyileşmeyi engelleyebilecek önceden var olan sağlık sorunları olmayan hastalar için en iyi sonuçları verir.

  - Advertisement -

  GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

  Bu prosedür, sedasyonlu lokal anestezi veya diğer prosedürlerle kombine edilmişse genel anestezi kullanılarak ayaktan tedavi olarak yapılabilir. İşlemin süresi, hastaya ve kişisel ihtiyaçlarına bağlı olarak bir ila üç saat arasındadır.

  İşlem sırasında, alt göz kapakları için kirpik çizgisi boyunca ve üst göz kapaklarının ortasına yakın doğal kıvrımda kesiler yapılır. Bu izler zamanla iyileşir ve birkaç ay sonra belirsiz bir hal alır.

  Bu ameliyatın sonuçları uzun sürelidir. Görünümde etkili bir iyileşme sağlayabilir ve bazı durumlarda kişinin görüşünü de iyileştirebilir.

  göz kapağı estetiği

  İYİLEŞME SÜRECİ NASILDIR?

  Ameliyattan sonra iki hafta boyunca kontakt lens takmamalıdır. Bu, kesilerin düzgün bir şekilde iyileşmesini sağlar. Genellikle ilk hafta kesiler için özel bir merhem reçete edilir. Ayrıca iyileşirken gözleri nemli tutmak için göz damlası kullanmanız gerekebilir.

  Genellikle iki gün içinde okumaya başlanabilir ve üç ila beş gün içinde yorucu olmayan işlere başlanabilir. Yorucu aktiviteler ise iki hafta içinde başlanabilir.

  İLGİLİ İÇERİKLER

   


  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz