Diğer
  Ana SayfaGüzellikGözler yalan söylemez

  Gözler yalan söylemez

  -

  Aynaya baktığınızda sadece gözlerinizin etrafındaki çizgileri, torbaları ya da morlukları görüyor ve bunlar olmasaydı daha genç gösterebilirdim diyorsanız göz çevresi estetikleriyle tanışmanızın zamanı geldi demektir. Yeni yöntemlerle en fazla 45 dakikada gözlerinizin içi gülebilir, yıllar bir anda gözlerinizin önünden silinebilir.

  kasim-2011-estetik-2-resim-3
  Estetik Plastik Cerrahı Op. Dr. Dilek Avşar
  Gözler her ne kadar ruhun aynası olarak kabul edilse de çoğu zaman bedenin de aynası oluyor ve yaşı ele veriyor. Bunun nedeni ise göz çevresinin hassas bir yapıya sahip olması ve diğer bölgelere oranla daha çabuk yaşlanması. Bazen genetik faktörler, bazen çok güneşte kalma, bazen de bakım hataları göz çevresindeki sorunları beraberinde getiriyor. Estetik Plastik Cerrahı Op. Dr. Dilek Avşar, “Göz çevresi çok hassas ve yüzümüzde ilk kırışan yer olduğu için kaz ayakları çok çabuk oluşuyor. Yağını ilk kaybeden doku göz çevresinde bulunuyor. Bu nedenle de 25 yaş sonrası göz çevresi bakımının başlaması ve sonrasında da devam etmesi gerekiyor. Göz çevresi bakımına ne kadar erken başlarsak o kadar başarılı oluyor. Çünkü bir şey kırışmadan açmak daha kolaydır, çok derinleştikten sonra açmak ise zordur. Göz çevresi estetiği her yaşta yapılabiliyor. 20’li yaşlarda da olsa eğer genetik olarak üst göz kapakları anne ya da babadan genetik miras olarak düşükse bu kişiye de estetik müdahale yapılabiliyor. Göz kapaklarındaki düşüklük kişiyi yorgun ve mutsuz gösteriyor. Genç yaşta da olsa yağsızlık nedeniyle gözler çukurdaysa yüzde çok yorgun bir ifade oluşabiliyor. Bazen de güneşte çok kalmak, genetik sebepler, motosiklete binmek, yelken yapmak ya da tenis oynamak nedeniyle özellikle göz çevresinde kaz ayağı denilen derin çizgiler oluşabiliyor” diyor.

  kasim-2011-estetik-2-resim-2Botoks
  Yaş ilerledikçe göz çevresinde, göz altında ve alında çizgiler ve boşluklar oluşuyor. Botoks 30’lu yaşlarda tercih ediliyor. Çünkü botoksun hedefi ince çizgileri yok etmek. Op. Dr. Dilek Avşar, “Ama botoksun bir hedefi daha var; hiçbir zaman maske yüz yapmamak. Ne yazık ki son dönemde hastalar gözüm şehla kalır, göz kapağım düşer, mimik yapamam gibi korkular yaşıyor. Ama botoks demek hiç kimsenin mimik kaslarını dondurmak anlamına gelmiyor. Hastalar yanlış ve gereksiz uygulamalardan korkuyor. Botoks bir ilaçtır ve dozu yanlış olursa, yanlış yere uygulanırsa yan etkileri kaçınılmazdır” diyor. Botoks; göz kapağı düşüklüğü, kaş felçleri, çift görme gibi şikayetlere geçici olarak sebep olabiliyor. Bu nedenle botoksun uzman eller tarafından yapılması gerekiyor.

  30’lu yaşlarda botoks yapıldığında kaşlar 1-2 mm kaldırılıyor, alın çizgileri ve alın çatma çizgisi yok edilerek, yüze canlılık kazandırılıyor.
  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz