Diğer
  Ana SayfaGüzellikGözlerdeki şişkinlik sorun olmasın!

  Gözlerdeki şişkinlik sorun olmasın!

  -

  ” Eyvah,gözlerim şişmiş!” Pek çok kaadının özellikle sabahları sıkça dile getirdiği bu sorun sizi de etkisi altına aldıysa, üzülmeyin! Çünkü,şiş gözlerle dolaşmak zorunda değilsiniz. İster doğal yöntemleri seçin, ister kozmetik dünyasının yeni ürünlerinden yararlanın. Tercih size kalmış!

  2 dakika

  Göz altında oluşan torbaları ve ince çizgileri yumuşatan E vitaminli kremler sayesinde göz çevrenizi özenle koruyabilirsiniz. Etkili bir sonuç alabilmek için, her gün düzenli olarak uyguladığınız ürünü, göz çevrenize hafif dokunuşlarla masaj yaparak yedirmeye özen gösterin. Aklınızda bulunsun, jel kıvamındaki ürünler, göz torbaları sorununa karşı size kremlerden daha fazla yarar sağlar.

  5 dakika

  Yüzünüzde özellikle uyku sırasında oluşan dolaşım bozukluğu ve ödem, göz altında oluşan torbaların başlıca sorumlusu. Dert etmeyin. Ödemleri gidermede etkili olan ve lifting yapan kremler sayesinde bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Örneğin, Lancome Renergie Contour Lift Yeuks, göz kapaklarında oluşan şişliklerle savaşmak için drenaj etkili bakım sağlıyor. Göz çevreniz toparlanıyor, şişlik azalıyor ve çizgilerin görünümü yumuşuyor. Şişkinliğin yoğun olduğu bölgeye krem uyguladıktan sonra hafif ve yumuşak vuruşlarla masaj da yapın. Parmaklarınızın arasında, lenf yollarının akupressur noktaları mevcut. Göz torbalarının inmesinde etkili olan bu işlem için: Parmaklarınızı, diğer elinizin parmak aralarına 10 saniye boyunca bastırın ve bırakın. İşlemi, her eliniz için ikişer kez uygulayın.

  10 dakika

  Hemen hemen her sayımızda şifalı bitki çaylarının yararlarından bahsediyoruz. İşte, çayın güzelliğimize bir katkısı daha: Isıgan otu-maydanoz çayı. bu bitkisel çay, göz altındaki torbaların inmesinde son derece etkili bir yöntem. Üstelik, hazırlanması da çok kolay. Bunun için; küçük bir demet maydanozu, 1/2 litre kaynayan suyun içine ilave ettikten sonra, 2 dakika boyunca bekletin. Ardından ocaktan alın, 2 yemek kaşığı kurutulmuş ısırgan yapraklarını suya atın, 3 dakika bekletin, süzgeçten geçirin.

  20 dakika

  Gözaltındaki torbalardan kurtulmak için rezene maskesinden de yararlanabilirsiniz. Bunun için bir bardak kaynatılmış suyun içine, 2 poşet rezene çayı ilave edip, ağzı kapalı olarak 15 dakika demlendirdikten sonra, soğutun. İki parça pamuğu bu infüzona batırıp, gözlerinizin üzerine yerleştirerek 15 dakika dinlenin. Eğer evinizde çay yoksa, buzdolabında beklettiğiniz süt de işinize yarayabilir pekala. Soğuk süte batırdığınız iki parça pamuğu gözlerinizin üzerine yerleştirdikten sonra 15 dakika beklemeniz yeterli olacak. Şİmdi sıra makyaj hilesinde: Göz altlarınızdan başlayarak elmacık kemiklerinizin çevresine kadar süreceğiniz kapatıcı özelliğe sahip fondöten, yüzünüze ışıltı sağlar. Ayrıca, şişmiş göz kapaklarınızı koyu bir far sürerek gizleyebilirsiniz. Makyajınızı, kirpiklerinizi uzun gösteren rimelle tamamlamanızda yarar var.

  - Advertisement -

  30 dakika

  Asya masajıyla gözaltındaki ödemlerin inmesini sağlayabilirsiniz pekala. Üstelik kendi kendinize uygulayabileceğiniz çok pratik bir yöntemle: Gözlerinizi kapayın, parmaklarınızı da göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin. Gözbebeklerinizi önce sola, sonra sağa doğru kaydırın. Şimdi orta ve yüzük parmağınızı kaş ile göz kapağı arasındaki boşluğa yerleştirn. Parmaklarınızla cildinizi şakaklarınıza doğru gerdirin. Masajınızı, cildinizi başparmaklarınızla saç diplerine doğru gerdirerek tamamlayın. Her hareketi 10 kez tekrarlayın.

  60 dakika

  Gözaltındaki şişliklerin inmesi için metabolizmanızı canlandırmanız şart. Bunun en etkili yöntemi ise egzersiz yapmak. Kondisyon gerektiren tüm spor türleri, ödemlerin inmesine yardımcı oluyor. Örneğin, "Cardio Boxing" ya da "Power Yoga" yaparak lenf yollarının yeniden düzenli olarak çalışmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik 20-45 dakikalık bir çalışma yetrli olacak. Spordan sonra sıcak-soğuk değişimli duş almayı da ihmal etmeyin. Metobolizmanızı hızlandırmak için uygulamanız gereken bu işleme sıcak suyla başlayın. Duş başlığını önce ayaklarınıza, ardından kalçalarınıza doğru tutun ve yeniden aşağı indirin. Aynı işlemi soğuk suyla da tekrarlayın. bu işlemi 4 kez tekrar edin. İsterseniz deniz tuzundan da yararlanabilirsiniz. Bunun için, 500 gr. deniz tuzunu küvete atın ve 15 dakika boyunca gevşeyin.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz