Diğer
  Ana SayfaGüzellikGözlere hassas bakım

  Gözlere hassas bakım

  -

  Bugüne kadar tek bir göz kremiyle idare etmiş olabilirsiniz. Ancak daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız önce göz kremlerinin yapısı hakkında küçük rehberimize göz atın.

  Hazırlayan: Deran Çetinsaraç

  İç güzelliğinizi dışarıya yansıtan pencerelerimiz; gözlerimiz. Şiir gibi bir tanım oldu ama gözlerimiz de bu kadar özenli bir bakımı hakediyor. Göz çevresi için eskiden tek tip bakım kremleri yer alırken şimdi farklı formlarda, farklı etkili ürünlere kolayca ulaşabiliyorsunuz. Üstelik uzmanlar göz ve göz çevresi için bakımın tek tip olamayacağını belirtiyor; mutlaka kişiye özel yapılmalı. Bir diğer önemli husus da gözlerinize sadece geceleri değil gündüzleri de bakım yapabileceğiniz. Dikkat etmeniz gereken altın kural, daha ince yapıdaki ürünlerin ilk sıralarda sürüleceği olmalı. Yani şişkinlik için jel formundaki kremin üzerine koyu halkalar için balm formundaki ürünü uygulamalısınız. Yardımcı olması açısından hafiften yoğuna doğru olan formları yanda sırasıyla bulabilirsiniz:

  SERUM
  Serum tipindeki göz ürünleri daha küçük moleküllere sahip oluyor. Bu sayede ciltte daha derine ve daha hedefe yönelik nüfuz edebiliyorlar.

  Chanel Sublimage L’Essence Fondamentale göz çevresi serumu 3.820 TL

  JEL
  Cildiniz tıkalı gözenekler ve milia (yağ bezesi) oluşumuna yatkınsa hafif bir jel veya su bazlı formülasyon size daha uygun oluyor. Tabii bu tip ürünlerin nemlendirme etkisi düşük oluyor.

  - Advertisement -
  Amway Artistry nemlendirici etkili jel göz kremi 255TL

  KREM
  Nemlendiriciler daha büyük moleküller içeriyor. Bu sayede cildinizi koruyor, nemlendiriyor ve bakımını yapabiliyor. Eğer seçim konusunda kararsızsanız krem formülünü deneyebilirsiniz.

  The Inkey List retinol ince çizgiler için göz kremi 149 TL

  BALSAM
  Yoğun form dendi mi de balsamdır… Nem ihtiyacı yüksek, kurumaya meyilli ciltler için ideal seçim. İnce çizgilerle savaşınızda da etkili. Göz çevrenizin ihtiyacına göre diğer üçünden birini sürüp, üzerine balsam kullanabilirsiniz.

  Tula Skincare gül parıltısı, sakinleştirme ve aydınlatma etkili göz balsamı 589 TL

  KİRPİK AŞKINA!
  Gözlerinizi ön plana çıkartmak istiyorsanız uğramanız gereken son durak kirpikler olmalı. Hacimli, uzun kirpiklerin gözleri daha canlı ve güzel gösterdiği bir gerçek. Kirpiklerinizi beslemek için piyasada bulabileceğiniz serumlar; içerik olarak bitki yağları, hyaluronik asit, peptitler veya amino asitler içerebiliyor. Bu tip güçlendirici serumlar kirpiklerinizi nemlendirmeye ve güçlendirmeye yardımcı oluyor.

  Ashley Joy kaş & kirpik bakım serumu 139,95 TL

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz