Diğer
  Ana SayfaİlişkiGözü neden dışarıda? Aldatmanın belirtileri nelerdir?

  Gözü neden dışarıda? Aldatmanın belirtileri nelerdir?

  -

  Erkekler kadınları neden aldatır? Daha güzel, daha genç ya da yatakta daha iyi olan bir kadın buldukları için mi? Yanılıyorsunuz… Peki aldatmanın belirtileri nelerdir? Evliyken aldatan erkekler neden yapar? Aldatan erkeğin hal ve hareketleri nasıl olur?

  Kadınlar aldatıldıklarında akıllarına ilk şu sorular geliyor; “O kadın benden daha mı güzel?” ya da “Acaba yatakta benden daha mı iyi?” Fakat cevap çoğu zaman sanıldığı gibi “Evet” değil. Erkekler aldatır, fakat bunun nedeni, ne güzel bir fizik, ne de sekstir. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin aldatmasıyla seksin bir alakası yok. Çünkü aldatan erkeklerin çoğunun cinsel yaşamı sanıldığının aksine çok iyi.

  ALDATMANIN DÖRT NEDENİ

  1-SEKSİN GÜCÜ DEĞİL, STRESİN GÜCÜ

  Bir kadın stresli olduğunda ne yapıyor? Arkadaşlarının yanına koşuyor, sorunlarını anlatıyor ve bir anda hafiflediğini hissediyor. Çünkü sorununu en ince ayrıntısına kadar anlatabiliyor. Peki, bir erkek ne yapıyor? Erkek stresli olduğu zaman, kadınların aksine arkadaşlarına koşmayı tercih etmiyor. Bir derdi varsa onu açıkça anlatmıyor; çünkü egosunu yenemiyor, küçük düşeceğini zannediyor. Arkadaşlarının onun zayıf olduğunu düşünmesi bir erkeğin en son isteyeceği şey. Erkekler stresle baş etmek için çok daha saçma bir yol buluyor. İngiltere’deki Leeds Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, erkekler stresli olduğunda içmeye gidiyor. Fakat bu erkeklerden sadece yüzde 9.5’i gerçekten bir şeyler içiyor. Yüzde 85’i içmeyi bahane olarak kullanıyor ve stres atmak için yeni kişilerle tanışmayı tercih ediyor.

  BU DAVRANIŞ SİZİ NASIL ETKİLİYOR?

  - Advertisement -

  Eğer problemlerini anlatmak yerine kara kara düşünmeyi tercih ediyorsa, müdahale etmeniz de mümkün olmuyor. Bu da onun sizden uzaklaşmasına neden oluyor. Aranızda bir mesafe olduğunu hissediyorsanız, sizin için tehlike çanları çalıyor demektir.

  NE YAPMALISINIZ?

  Stresli olduğunda yapmanız gereken şey, doğru zamanı kollamak. Eşiniz işten eve geldiğinde kapıdan içeri girer girmez, “Neyin var, niye suratın asık?” gibi sorular sormak size hiçbir şey kazandırmaz. Bunun yerine ona zaman tanımalısınız. Bırakın, eve geldiğinde biraz rahatlasın. Çoğunlukla doğru zaman; televizyonun karşısına geçtiği zaman oluyor. Size gününüzün nasıl geçtiğini sorduğunda, siz de ona aynı soruyu yöneltebilirsiniz. Önemli olan size sorununu anlattığında ona yaklaşabilmeniz. Eğer eleştirerek yaklaşırsanız, ters tepki vermesine neden olabilir ve onu kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Bu nedenle gayet sakin davranmalı ve hatta onun yanında olduğunuzu kelimelerinizle ve hareketlerinizle göstermelisiniz. Böylece sizinle daha çok şey paylaşmasını sağlarsınız.

  BAŞKASINA AŞIK OLDUM, GİDİYORUM!

  2-KAZANMAK BİR ERKEK İÇİN HER ŞEYDİR

  Çocuklara uyumadan önce kitap okuyan, bulaşıkları yıkayan ya da evi toplayan hep siz oluyorsunuz. Tatilde nereye gidileceği de sizin sorununuz, evde yapılacak tamirat işleri de. Siz hep soru soran taraf olsanız da, eşiniz hep soruların cevabını geciktiren taraf oluyor…

  Bu davranış sizi nasıl etkiliyor?

  Söylediğiniz şeylerin yapılmaması ya da ilgilenilmemesi sizi üzüyor olabilir. Fakat erkeklerin her işte ‘en iyiyi yapmak’ gibi bir takıntıları var. Eğer dediklerinizi yapmıyorsa ya da sürekli erteliyorsa, bu sizinle ilgilenmediğinden değil, yapamayacağından korktuğu içindir. Erkekler bu tür durumlarda kendini yetersiz hissediyor.

  Ne yapmanız gerekiyor?

  Erkekler her işi doğru yaptıklarını düşünmek istiyorlar. Bu nedenle elinizde bir bezle eşinizin peşinden koşturmak yerine, bir işi yapmasını istediğinizde ilk olarak ona, o işte ne kadar iyi olduğunu söylemekle işe başlamalısınız. Yapmasını istediğiniz şeyi yaptığında da, ne kadar mükemmel olduğunu dile getirmelisiniz.

  ALDATMAK YALNIZ CİNSELLİKLE OLMUYOR

  3-ÖNEMLİ OLDUĞUNU HİSSETMELİ

  Erkekler önemli olduklarını duymaya ve hissetmeye ihtiyaç duyuyor. Özellikle de özgür yaşamayı seven ya da hayatında erkek yokmuş gibi davranan kadınlar, onların kendilerini önemsiz hissetmelerine neden oluyor.

  Bu davranış sizi nasıl etkiliyor?

  Özgürlüğünüzden ödün vermek istememeniz gayet normal. Fakat eşinizin, hayatınızdaki önemini göz ardı ederek, onu kendi ellerinizle başkalarına vermiş oluyorsunuz. Çünkü rkekler, kendini ‘önemli’ hissettiren kadında mutluluğu yakalayacağına inanıyor.

  Ne yapmanız gerekiyor?

  İşinizde başarılıysanız, kariyerinizde ilerliyor olmanızda, eşinizin de önemli bir yeri olduğunu sık sık ona hatırlatın. Bir şey yaparken onun fikrini de almaya, yapmasanız bile bazı şeyleri ona danışmaya özen gösterin. Çünkü bu tür davranışlar kendini önemli hissetmesine neden oluyor. Zor dönemlerinizde ondan yardım istemekten de kaçınmayın.

  BİR KERE ALDATAN BİR DAHA ALDATIR MI?

  4-ARZULU OLMASI ONU SUÇLU YAPMIYOR

  Kadınlar yatakta arzulu olan erkeklerin aldatacağını düşünüyor. Oysa cinselliği seven ve eşiyle ya da sevgilisiyle arzulu bir seks hayatı olan erkekler, sanılanın aksine daha sadık oluyor. Bu durumda tehlikeli taraf kadın oluyor.

  Bu davranış sizi nasıl etkiliyor?

  Eğer eşiniz cinselliğe düşkünse ve yatakta çok arzuluysa ondan şüphelenip, olur olmaz yere kuruntu yapıyor olabilirsiniz. Bu tür takıntılar, eşinizin, arzularını başka bir kadının ollarında aramasına neden olabiliyor.

  Ne yapmanız gerekiyor?

  Arzulu bir eşiniz varsa, yapmanız gereken, ondan şüphelenmek yerine, arzularına cevap vermek olmalı. Bunun için siz de heyecanı yatağa taşımakta cimri davranmamalısınız. Örneğin değişik fantezilere açık olmalı, eşinizin isteklerini elinizden geldiğince yerine getirmelisiniz. Böylece hem siz hem de eşiniz mutluluğu yakalayacak

  YAŞAM HİKAYESİ: Yaptığımla gurur duymuyorum, fakat nedenlerim var!

  Eşimle tam 12 yıllık evliyiz. Fakat özellikle çocuklar olduktan sonra, eşimin bana olan ilgisi azalmaya başladı. Bir gün kavga ettik ve eşime kendimi ne kadar önemsiz hissettiğimi söyledim. O da bana “O zaman git kendini önemli hissettiren birini bul, tabii yapabilirsen” dedi. Bu cümle beni çok üzdü. Bu olaydan sonra iş yerinde birlikte çalıştığım bir kız arkadaşımla yemeğe çıktım. Bütün gece sohbet ettikten sonra birlikte olduk. O an için gerçekten çok mutluydum. Farklı bir geceydi. Ama eve geldiğimde eşimin yüzüne baktığımda büyük bir suçluluk duydum. Nasıl davranacağımı bilemedim ve ayrılmak istediğimi söyledim. İlk önce şaşırdı ve başka biri olup, olmadığını sordu. Ona gerçeği söyleyemezdim. Bir süreliğine evden ayrıldım. Evden ayrı olduğum dönemde çok düşündüm. Önemli olan neydi? Eşim beni çok seviyordu, ben de onu. İki çocuğumuz vardı. Bunun üzerine eşimle dışarıda buluştuk ve yemek yiyerek bütün sorunlarımızı konuştuk. Tekrar denemeye karar verdik. Anladık ki 12 yıl evli kalsak da, biz aynı evi paylaşan iki arkadaş olmak yerine bir zamanlar sevgili olduğumuzu unutmamalıyız.

  İLİŞKİYİ SONA GÖTÜREN HATALAR

  Nilgün Yıldız  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....