Diğer
  Ana SayfaHaberGülümseyişimin sırrı kendimi sevmemde saklı

  Gülümseyişimin sırrı kendimi sevmemde saklı

  -

  O, ekranın belki de en hareketli, en pozitif, en heyecanlı yüzlerinden biri… Şimdilerde TRT 2’deki bir sağlık programıyla seyirci karşısına çıkan sunucu İpek Tanrıyar, enerjisinin sırrını bizimle paylaştı…

  Yıllardır hiç değişmiyor gibisiniz; bunu nasıl başarıyorsunuz?

  Annem ve ailedeki diğer hanımlar yaşlarından çok daha genç duruyorlar; iskelet yapımız ve genetik kökenli zayıflık büyük avantaj tabii… Benim yediğimi bir başkası yese obez olurdu… Ama genel olarak zararlı şeyleri sevdiğimi de söyleyemem; örneğin patates kızartması yerine bir tabak buharda haşlanmış sebze benim için dünyanın en lezzetli şeyidir… Tatlı yerine bir kavanoz turşu verseniz bana, dua ederim mesela (gülüyor). Beslenmenizde nelere dikkat edersiniz? Kahvaltımı asla ihmal etmem. Yarım ekmek ve her türlü kahvaltılık itinayla yenir. Bu öğün benim hayatımı kurtarır genellikle. Çünkü evden çıkıp iş temposuna kaptırınca, insan öğünleri ne yazık ki atlıyor. Bazen akşam yemeğine kadar sanki oruç tutmuş gibi oluyorum. Aslında sabah, akşam iki öğün yiyorum diyebilirim. Bazen öğlen salatası yiyebiliyorum. Akşam da şahane bir ev yemeğini hiçbir şeye değişmem! Aralarda abur cubur hayatımda hiç yemedim, sevmem de zaten.

  'HASTA OLMUYORSAM SEBEBİ TARHANA ÇORBAMDIR'
  Mutfağa girip yemek yapar mısınız? En sevdiğiniz spesiyaliniz nedir?

  Tabii ki, çok da severim. Sanki evde yapılan yemek çok daha vitaminli, sağlıklı gibi geliyor bana. Sebzelerle eti karıştırmayı çok severim ama bana gelenler tarhana çorbamı içmeden gitmezler. Acı biber salçası ve sarımsakla yaparım tarhanayı ve şahane olur. Kışın hasta olmuyorsam sebebi tarhana çorbamdır!

  - Advertisement -

  Cildinize ne sıklıkla bakım yaptırırsınız?
  İşim gereği sürekli makyaj yaptığım için cildimi ne kadar iyi temizlesem de gözeneklerim doluyor. Ayda bir profesyonel yardım alıyorum. Buharda gözeneklerim açılır, genel bir siyah nokta sıkma işlemi, ardından maske, tonik ve nemlendirici kullanarak bakımı sonlandırırız.

  Reiki, bio enerji gibi alternatif terapilerle aranız nasıl?
  Bio enerjiyi denedim, çok da faydasını gördüm; doğru düşünmeyi öğreniyorsunuz. ''Neden mutsuzum?'' demektense, seanslarda papağan gibi ''Bedenim mutlu ve huzurlu'' cümlesini kurmak büyük bir meziyet bence. Hayat bunu size sunuyor.

  Sizce güzel kadının tarifi nedir?
  Bence güzel kadın gülmeyi bilen kadındır. Etrafta kusursuz standartlarda çok fazla kadın görebilirsiniz ama her şeye rağmen güzel değildirler; basit ve tehlikeli görünürler, öyle bakarlar… Çünkü ruhları kirlenmiştir ve bu ne yazık ki insanın elinde değildir. O yüzden her gece yatarken yatağıma, ''Allah'ım sen şaşırtma, kötü insanlarla karşılaştırma, ruhumun kirlenmesine izin verme'' diye dua ederim. İstediğim kadar güzel olayım, gözlerim kötü bakıyorsa çirkinimdir.

  Haberin devamı 2010 şubat sayısında…  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz