Diğer
  Ana SayfaGüzellikGüneşin karanlık yüzünden korkun

  Güneşin karanlık yüzünden korkun

  -

  Yaz aylarında bronz bir tenle dolaşmak gibisi var mı? Ne makyaja gerek kalır, ne de fazla kiloları saklamaya. Daha ince, daha sağlıklı ve daha bakımlı gösteren bronz ten yazın güzellik anahtarı gibi göründü değil mi? Oysa yanılıyorsunuz çünkü bronz ten aynı zamanda cildin yaşlanması ve hastalıklara davetiye çıkarmak da demek…

  Deniz kenarı sizin için boylu boyunca güneşin altında uzanmak demekse, ‘Ay ben gölge istemiyorum’ kumsalda kullanmaktan hiç bıkmadığınız bir cümleyse dikkat! Siz de bronz tene ulaşmak için güneş ışınları altında yatan bağımlılardansınız. Oysa güneş ışınlarının zararlarını yıllardır anlatıp duruyoruz. ‘Evet’ güneş ışınları D vitamini açısından yararlı ve ‘evet’ güneş girmeyen eve doktor girer ama aynı zamanda güneş ışınları cildin erken yaşlanmasına neden olurken cilt kanseri gibi ciddi bir hastalığa da yol açıyor. Peki ne yapmalısınız? Doğru ürünlerle doğru zamanda güneşlenmelisiniz.

  cilt-temmuz-2012-resim-3Güneş kremi alırken en az 30 – 50 koruma faktörlü olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca yüzde 7 oranında aktif içeriğe sahip olması ve çinko oksit ya da titanyum içermesi gerekiyor.

  Ne kadar sürülmeli?
  Güneş kremi sürülürken yapılan yanlışlardan biri de çok az miktarlarda sürülmesinin yeterli olduğunu düşünmek… Oysa her bölgeye farklı miktarlarda güneş kremi uygulanması gerekiyor. Yüz ve boyun bölgesine yarım tatlı kaşığı, kollara yarım tatlı kaşığı, göğüs, bacak, sırt gibi diğer bölgelere ise bir tatlı kaşığı sürülmeli. Ayrıca güneş kreminin tekrar tekrar uygulanması gerekiyor. Suya girip, çıktıkça bol bol sürülmesinde fayda bulunuyor.

  - Advertisement -

  Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz