Güney Kore koronavirüs tablosu son durumu ve vaka sayısı

Tüm dünyada artan koronavirüs vaka sayıları Güney Kore’yi de etkiledi. Güney Kore’de günlük vaka sayıları birinci dalgada görülen rakamları geride bıraktı. Bunun üzerine Güney Kore tekrar kısıtlamalara geri döndü ve bir takım kararlar aldı. Peki, Güney Kore koronavirüs tablosunda rakamlar nasıl? Güney Kore koronavirüs rakam artışı nasıl ilerliyor? İşte Güney Kore koronavirüs tablosu ve son durumu…

GÜNEY KORE KORONAVİRÜS TABLOSU *

Güney Kore’de 29 Aralık itibarıyla Worldometers verilerine göre toplam koronavirüs vaka sayısı 57 bin 680. Son 24 saatte 808 yeni vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle 819 kişi hayatını kaybetti. 39 bin 268 kişi ise iyileşti. Ülkede Coronavirüs tedavisi görmekte olanların sayısı 17.593. Bu kişilerin yaklaşık yüzde 295’inin durumu ciddi. Güney Kore’de son 24 saatte Covid-19 kaynaklı 11 can kaybı oldu. —-> GÜNEY KORE GÜNCEL KORONAVİRÜS TABLO VE GRAFİĞİ

GÜNEY KORE KORONAVİRÜS GELİŞMELERİ *

  • Güney Kore’de Kovid-19’un daha hızlı yayılabilen mutasyonuna rastlandığı bildirildi. Güney Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, mutasyona uğraşmış virüsün, 22 Aralık’ta İngiltere’den Güney Kore’ye gelen 3 kişilik bir ailede tespit edildiğini duyurdu. (29 Aralık)
  • Güney Kore Ulusal Mahkeme İdaresi, mahkemelere faaliyetlerine 3 hafta ara verme önerisinde bulundu. Kurum, mahkeme salonlarında bulaşı önleyebilmek için yargıçlardan, 22 Aralık’tan itibaren duruşmaları ertelemelerini istedi. (22 Aralık)
  • Güney Koreli yetkililer, artan vakalar ve çok sayıda vakanın bulaşma zincirinin başlangıcının tespit edilememesi nedeniyle ülkedeki test merkezlerinin sayısının artırılacağını, bugünden itibaren başkent Seul ve çevresindeki 210 merkeze ilave olarak 150 test merkezinin kurulacağını bildirdi. (15 Aralık)
  • Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, ekonomiye zarar veren önlemlere rağmen salgını kontrol altına alamadıkları için özür diledi. (13 Aralık)
  • Güney Kore’nin 44 milyon kişiye yetecek Kovid-19 aşısı için 4 ilaç şirketi ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ile anlaşma sağladığı bildirildi.

GÜNEY KORE TOPLAM KORONAVİRÜS VAKA SAYISI *

güney kore koronavirüs vakası sayısı

GÜNEY KORE HANGİ AŞILARI ALIYOR? *

Güney Kore ajansı Yonhap’ın haberine göre, Sağlık Bakanlığınca yapılan açıklamada, AstraZeneca Inc., Pfizer, Johnson & Johnson’s Janssen ve Moderna’dan 34 milyon kişiye yönelik 64 milyon doz aşı siparişi verildiği, DSÖ aşı projesinden ise 10 milyon kişiye aşı tedarik edileceği duyuruldu.

Açıklamada, 44 milyon kişiye yetecek Kovid-19 aşısının güvence altına alındığı belirtildi. Ülkenin, aşılama programı için 1,2 milyar dolar ayırdığı ifade ediliyor.

Aşıların önce yaşlılara, ön saflardaki sağlık çalışanlarına ve ardından nüfusun geri kalanına uygulanması planlanıyor.

GÜNEY KORE NÜFUSU NE KADAR? *

52 milyon nüfusa sahip Güney Kore’de, nüfusun yaklaşık yarısı Seul ve çevresinde yaşıyor.

İLGİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here