Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsGüney Kore'de koronavirüs vakaları artıyor

  Güney Kore’de koronavirüs vakaları artıyor

  -

  Koronavirüsle mücadele kapsamında örnek gösterilen ve normalleşmeye geçen Güney Kore’de son 50 gündeki en büyük vaka artışının yaşanması üzerine yeniden sosyal kısıtlamaları hayata geçiriyor. Ülkede son 24 saatte 38 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi…

  Tüm dünyayı etkisi altına aran koronavirüs salgını (Corona Virüs) bazı ülkelerde azaltırken, bazı ülkeler de ise artışını devam ettiriyor. Güney Kore de virüsle mücadelede örnek gösterilen ülkeler arasında yer alırken, son 50 gündeki en büyük vaka artışının yaşanması üzerine yeniden alarma geçti. Bazı sosyal kısıtlamaları yeniden hayata geçiriyor.

  Sağlık Bakanı Park Neung-hoo “Önümüzdeki iki hafta, enfeksiyonun başkent bölgesinde yayılmasını önlemek için çok önemli. Eğer başaramazsak toplumsal mesafeye geri dönmek zorunda kalırız” ifadelerini kullandı. Bakan, yedi gün art arda 50’den fazla vaka tespit edilmesi halinde hükümetin daha sıkı önlemler almak durumunda kalacağını belirtti.

  14 HAZİRAN’A KADAR ÖNLEMLER DEVAM EDECEK

  Bakan, cuma gününde itibaren iki hafta boyunca müze, park ve sanat galerinin kapatılacağını duyurdu. Şirketlerden de esnek çalışma koşullarını yeniden hayata geçirmeleri istendi. Vatandaşlara, bar ve restoran gibi kalabalık yerlere gitmemeleri, toplu etkinliklerden kaçınmaları için çağrıda bulunuldu. Dini ibadetlerin de sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirilmesi istendi.

  GÜNEY KORE’DE TOPLAM VAKA SAYISI 11 BİN 541 OLDU

  Güney Kore Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezlerine göre, ülkede son 24 saatte 38 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi. Vakalardan 37’si başkent Seul’de saptandı. John Hopkins Üniversitesi Canlı Corona Virüs Haritasına göre ülkede toplam vaka 11 bin 541’i bulurken toplam vefat sayısı 272 oldu.

  - Advertisement -

  worldometers.info verilere göre Güney Kore koronavirüs grafiği şu şekilde:

  Kovid-19 vakalarının artışa geçtiği Güney Kore’de yetkililer, halka bir arada olmaktan kaçınmaları çağrısı yaptı.

  Ülkede son günlerde görülen vakaların büyük bir kısmının, çağrı merkezleri ile “Coupang” adlı bir yerel e-ticaret şirketine ait antrepo gibi iş yerlerinden olduğu belirlendi.

  YETKİLİLER SOSYAL MESAFE KONUSUNDA UYARIYOR

  Yetkililer, bu iş yerlerinde önlemlerin yeteri kadar alınamadığına ve sosyal mesafe kuralına uyulmadığına dikkati çekti.

  Ülkede son günlerde görülen vakaların en az 20’sinin de Seul yakınlarındaki kiliselere gidenlerle bağlantılı olduğu belirlendi.

  DİNİ MEKANLARDA TOPLANMAK YASAKLANDI

  Incheon kentindeki yetkililer, yaklaşık 4 bin 200 kilise ile dini mekanlarda toplanılmasını yasakladı. Seul’e komşu Gyeonggi kentinde de yetkililer yayımladıkları kararla antrepolar, cenaze töreninin yapıldığı evler ve düğün salonlarının kapatıldığını bildirdi.

  Sağlık Bakanı Park Neunghoo, kilise cemaatleri, sağlık çalışanları ve hastane personelinden gereksiz bir araya gelmekten kaçınmalarını istedi.

  Park, okul yetkililerine de önlemlerini çifte kontrol etmeleri çağrısı yaptı. Güney Kore’de yarın yaklaşık 1,8 milyon öğrencinin okula dönmesi bekleniyor.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....