Ana Sayfa Röportaj ‘Güzel kadın doğal olmalı’

‘Güzel kadın doğal olmalı’

subat-2012-stil-resim-3Doğal insanları seviyorum
Durgun, içine kapanık biri misiniz?

Genel itibariyle sakin biriyim. Deli dolu bir tip değilim ama dışarıdan çok soğuk biri gibi algılayabiliyorlar. Çoğunlukla insanlar beni yakından tanıdığında ‘yanlış tanımışız’ diyebiliyor. Sevdiğim, tanıdığım insanların yanında daha eğlenceliyim. Ama genel olarak çocukluğumdan beri sakin biriyim.

Nasıl insanlarla daha kolay iletişim kurarsınız?
Art niyet sezmemem lazım. Ne bana ne de başkalarına karşı arkadan konuşan, kin besleyen insanlarla yakın olmaktan hoşlanmıyorum. Doğal insanlarla olmaktan hoşlanıyorum. Sevecen, iletişim kuran kişilerle olmayı seviyorum. Enerjisi yüksek kişilerle olmak kendi hayatınıza da yansıyor. Az ve öz arkadaşlıklarım var.

Güzellik sizin için ne anlam ifade ediyor?
Doğuştan bir mükafat mı denir bilemiyorum ama benim için değişken bir durum. Her gün kendimden memnun olarak uyanmıyorum ya da aynaya her baktığımda kendimi güzel bulmuyorum. Benim de zaman zaman kendimi beğenmediğim oluyor ama genelde güzel olduğumu düşünüyorlar (gülüyor). Güzellik göreceli bir kavram ama karşınızda çok güzel bir kadın olsa da konuşması, bakışı, davranışı kafanızda yarattığınız o düşünceyi bir anda yerle bir edebiliyor. O yüzden bu duruma iç güzellik deniliyorsa iç güzelik önemli. Kadın biraz daha doğal olmalı. Ben de öyle olmaya çalışıyorum. Bir insanın en doğal hali en güzel halidir diye düşünüyorum.

Aynaya baktığınızda beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz yerleriniz var mı?
Aslında günden güne değişiyor. Özellikle birşey yok ama burnumu çok sevmiyorum çünkü lise yıllarında burnuma bir darbe aldım ve şeklinin değiştiğini düşünüyorum. Burnumdaki kemik sivrilmeye başladı. Ama hem doğallıktan yana olduğum için hem de ameliyat değişikliğine çok açık olamadığım için burnumu yaptırmayı hiçbir zaman düşünmedim. Bazen ne yaparsam yapayım kendimi hiç beğenmeyebiliyorum. Bazen de en paspal, yataktan yeni kalkmış halimi bile sevebiliyorum.

Cilt bakımında nelere dikkat ediyorsunuz?
Cildim için özel bir maske uygulamıyorum. Yıllardır en çok dikkat ettiğim şey temizlik. İş dışında az makyaj yapmaya ya da hiç yapmamaya özen gösteriyorum. Makyajdan hemen sonra yüzümü temizliyorum. Doktorumun verdiği dermokozmetik ürünleri sabah ve akşam uyguluyorum. Göz çevresi için kırışıklık giderici, C vitamini içeren bir ürün kullanıyorum. Bu bakımlara erken yaşta başlamak gerektiğine inanıyorum.

Her gün kendimden memnun olarak uyanmıyorum ya da aynaya her baktığımda kendimi güzel bulmuyorum. Devamı diğer sayfada

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here