Diğer
  Ana SayfaGüzellikGüzel ve dik göğüsler hayal değil

  Güzel ve dik göğüsler hayal değil

  -

  Kimi zaman yerçekiminin etkisiyle, kimi zaman doğumla sarkan göğüsler, bazen de ya çok küçük ya da çok büyük olmasıyla sorun yaratıyor. Bu sorundan kurtulmak ise sanıldığı kadar zor değil çünkü göğüs estetiğinde artık kolay ve hızlı sonuç veren yöntemler kullanılıyor.

  Göğüslerde en sık görülen estetik sorunlardan biri sarkma oluyor. Sarkmanın ortaya çıkmasının en önemli etkeni ise ne yazık ki yerçekimi oluyor. Tabii ki emzirme, doğurma, kilo alıp verme, yaşlanma ve cilt elastikiyetinin bozulması, genetik yapı gibi faktörler de sarkma üzerinde rol oynuyor. Sarkmayı göğüs gelişim bozukluğu veya küçüklüğü takip ediyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, “Küçük göğüs sorunu göğüs altına konulan protez yani silikon veya silikon olmayan maddeler içeren göğüs implantları ile çözülüyor. Gelişen teknoloji ile göğüs implantları dokunma veya temasla bile hissedilmeyecek şekilde doğallaştı. Silikon olmayan göğüs implantları da mevcut. Göğüs altına yani meme dokusu altına veya kas altına bu implantlar yerleştiriliyor” diyor.

  ocak-2012-estetik-resim-2
  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin
  OPERASYON SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
  ● Meme implantlarından ve meme dikleştirme operasyonlarından sonra da emzirme genellikle mümkün. Meme küçültme yapıldığında nadiren emzirme etkilenebiliyor. Meme dokusu hormonal etkilere maruz kaldığı için emzirme gibi faktörlerle yeniden sarkma olabiliyor ama bu genetik yapıya ve kişisel faktörlere göre değişiyor.
  ● Operasyon, sadece meme protezi kullanılacak ise bir saat, göğüs dikleştirme de yapılacak ise 3-4 saat sürüyor. Birkaç gün özel bir bandaj takılıyor ve sonrasında sadece korse kullanılıyor. Operasyon sonrasındaki iki ay spor yapılmıyor, birkaç gün içinde ise kişi gündelik yaşamına dönebiliyor.

  Sarkmaya dikkat!
  Özellikle 40 yaş üzeri kadınlarda meme dokusu hacmini kaybediyor, cilt gevşiyor ve elastikiyetini yitiriyor. Bu sorun genellikle meme implantı ile çözülebiliyor ancak bazen göğüs dikleştirmenin de aynı seansta yapılması gerekebiliyor. Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, “Özellikle meme dokusu ağır, fibrotik olan kişilerde sarkma daha kötü oluyor. Operasyonla göğüs dikleştirmeyi kadınların çoğu ancak sarkma deformasyon iyice ağırlaşınca düşünmeye başlıyor. Göğüsleri sarkık ve bozuk olan kadınlarda genelde kendine güven sorunu oluşuyor. Bize başvuran hastaların çoğu bu nedenden dolayı uzun zaman cinsel hayatlarını dahi askıya alıyorlar. Göğüslerde iz kalacak korkusu nedeniyle operasyonu ileriki yaşlara ertelemek ise yılların kaybına neden oluyor” diyor.

  İzlerden korkmayın
  Yapılan meme operasyonları sonrasında artık eskisi gibi uzun yaralar ya da ters T gibi izler kullanılmıyor. Cilt fazlalığı çoksa büzüştürme yapılıyor ve gerekirse iki ay sonra ufak bir operasyonla bu da yok edilmeye çalışılıyor. Meme yanlarında ve iç bölgelerinde iz oluşmuyor. Oluşan izler altı ay içinde yok oluyor. Nadiren bazı kişilerde reaksiyonel kızarıklıklar ve deride sorunlar oluşabiliyor, ancak bunlara da lazer uygulaması ile müdahale ediliyor. Genellikle birkaç seans lazer yeterli oluyor.

  - Advertisement -

  Nilgün Yıldız

  Formsante Dergisi Ocak 2012 Sayısı  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....