Diğer
  Ana SayfaGüzellikGüzelliğinizi soğuktan koruyun!

  Güzelliğinizi soğuktan koruyun!

  -

  Kurumuş yapraklar, solmuş çiçekler ve gri, donuk hava…Yoksa aynaya baktığınızda gördüklerinizle camdan baktığınızda gördükleriniz çok mu benzeşiyor? Sakın üzülmeyin; güzelliğinizi soğuktan koruyacak ve kış aylarında da taze bahar günleri gibi canlı görünmenizi sağlayacak öneriler hizmetinizde!

  Elif Nazlı Duran

  Soğuk hava ve cildiniz

  Soğuk hava su zerreciklerini buza dönüştürüyor… Hepimizin bayıldığı kristal karlar böyle oluşuyor. Ancak sıfırın altındaki derecelerin su üzerindeki etkisi cilt hücrelerinde de benzer oluyor ve soğuk hava cildimize zarar veriyor. Zararın ilk belirtisi kızarıklık ama soğuğun derecesine ve maruz kalınan süreye bağlı olarak, cilt çatlaklarından egzamaya diğer problemler de ortaya çıkabiliyor.

  Kuru ve soğuk havaya maruz kalan kişilerde problemler öncelikle burun uçlarında, kulaklarda ve parmaklarda ortaya çıkıyor. Kızarıklık, kuruma ve yanma hissine bazen kaşıntı da eşlik ediyor. Soğuk havalarda en sık rastlanan cilt rahatsızlıklarından birisi de kış dermatiti. Soğuk hava ve düşük nem cilt üzerinde çok küçük çatlaklar oluşmasına yol açıyor. Cilt kuruyor, kaşınıyor ve sertleşiyor. Zamanla da pullanma hatta çatlaklarda kanama bile görülebiliyor. Soğuğun yol açtığı problemlerden kaçınmanın başlıca yolu tabii ki soğuktan korunmaktan geçiyor. Ayrıca kuru havanın cildinizi etkilemesini önlemenin bir yolu da çok sıcak su kullanmaktan kaçınmak, bol bol nemlendirici kullanmak.  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz