Diğer
  Ana SayfaGüzellikGüzellik düşmanı Sigara

  Güzellik düşmanı Sigara

  -

  Sigaranın sağlığa zararlı olduğu, paketi her elinize aldığınızda gözünüze çarpar. Peki ya güzelliğe zararı? Bunu hiç düşündünüz mü? Cevabınız hayır ise sizi, güzelliğinizin baş düşmanını tanımaya davet ediyoruz. Sigara, cildinize, gözlerinize, dudaklarınıza zarar veriyor, kırışıklıklara, selülite neden oluyor ve çabuk yaşlandırıyor…

  SELÜLİT RİSKİ

  Hiç sigaranın selülit yapabileceği aklınıza gelir miydi? Maalesef selülitin nedenlerinden biri de sigara. Dolaşım sistemindeki bozukluk, sıvı akımını durduruyor ve metabolizmayı yavaşlatıyor. Maalesef bütün bunlar, selülitlerin çoğalmasını destekliyor.

  EN ÇOK ZARAR DİŞLERE

  Dişler, sigaradan en çok zarar gören yerlerden biri. Sadece rengini sarartmakla kalmıyor, aynı zamanda vaktinden önce bozulmasına da neden oluyor. Sigara, aynı zamanda ses tellerine ve ses ahengine de zarar veriyor. Çok sigara içen insanların seslerinin kısıldığına dikkat edin!

  DUDAKLAR KIRIŞIYOR

  Sigarayı içe çekmek için yapılan dudak hareketi, hassas olan bu bölgede kırışıklıklar meydana getiriyor.

  CİLT YAŞLANIYOR

  Sigara, damarların daralmasına neden oluyor. Damarların daralması ise besin ve oksijen akışını azaltıyor. Bu nedenle deri, parlaklığını kaybediyor. Esnekliğini kaybeden kılcal damarlar ise derinin çabuk zarar görmesine neden oluyor. Sigara içen insanların derileri, içmeyenlere oranla çok daha erken yaşta kırışmaya başlıyor.

  - Advertisement -

  GÖZLERİ SARARTIYOR

  Sigara dumanı, sadece içen için değil, etraftakiler için de zararlı. İçe çekilen dumanla, havada uçuşan duman arasında, herhangi bir zarar farkı yok. Dumanlı ortamlarda, gözlerinizin yandığını hissetmişsinizdir. İşte bu, vücudumuzun en hassas noktası gözler, sigaraya karşı alarm veriyor demek! Sigara dumanı, zamanla gözlerin parlaklığını kaybetmesine neden oluyor ve gözün beyaz tabakası gittikçe sarı ve kirli bir renk alıyor.

  YAŞLANMAYI DURDURUN

  A+C+E vitaminleri: Kırışıklıklara neden olan serbest radikallerle savaşmadaki en etkili formül! Sigara, serbest radikallerin çoğalmasına neden olurken A , C ve E vitaminleri, bu kötü etkiyi durdurmak için uğraşıyor. Sigara diyetinde size yardımcı olacak en önemli üç vitamin bunlar. Kırmızı ve yeşil sebzeleri, E vitamini bakımından zengin olan zeytinyağıyla tüketmeniz, vücudunuzdaki sigara tahribatlarını kolay onarmanızı sağlayacak.

  ANTİOKSİDAN TÜKETİCİ!

  Organizmamızın ürettiği antioksidanların büyük bir kısmı, sigara tarafından tüketiliyor.

  NİKOTİN LEKE YAPIYOR

  Sigaranın ana maddesi nikotin, vücudumuzdaki hassas noktalarda lekelere neden oluyor: Parmaklar, tırnaklar ve dişler.

  SİGARANIN İÇERDİKLERİ
  *Polonyum – 210 (kanserojen)
  *Radon (radyasyon)
  *Metanol (füzeyakıtı)
  *Toluen (tiner)
  *Kadmiyum (akü metali)
  *Bütan (tüpgaz)
  *DDT (böcek öldürücü)
  *Hidrojen Siyanür (gaz odaları zehiri)
  *Aseton (oje sökücü)
  *Naftalin (güve kovucu)
  *Hidrojen Siyanür (gaz odaları zehiri)
  *Arsenik (fare zehiri)
  *Amonyak (tuvalet temizleyicisi)
  *Karbon ( Monoksit gazı)
  *Nikotin
  ve 3.885 toksik madde



  Önceki İçerik
  Sonraki İçerik

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz