Diğer
  Ana SayfaGüzellikEvde saç nasıl boyanır? İlk kez saç boyayacaklar için püf noktaları

  Evde saç nasıl boyanır? İlk kez saç boyayacaklar için püf noktaları

  -

  Kuaföre gidemiyor olabilirsiniz; üstelik ne zaman gideceğiniz de belli değil… Bu durumda makası, ele almanın vakti geldi. Peki evde saç nasıl boyanır? İşte sizi kötü sonuçlardan koruyacak faydalı ipuçları…

  EVDE SAÇ NASIL BOYANIR?

  En riskli konuyu ilk sıraya aldık. Saç boyarken yapacağınız hataları kapatmak manikür, pedikür veya kıl-tüy işlerine göre daha zor oluyor. Dolayısıyla en çok bu konuda dikkat etmelisiniz. Öncelikle siz bir kuaför değilseniz; ne kadar kolay görünse de işin ehli olmak ayrı bir şey. Hele de saç boyama işini ilk kez yapıyorsanız aşağıdaki uyarıları mutlaka dikkate almalısınız.

  evde saç boyama

  EVDE SAÇ BOYAMANIN PÜF NOKTALARI

  İKİ KUTU BOYA ALIN

  Saç boyama işleminin tam ortasında boyanın bitmesini istemezsiniz değil mi? Özellikle de saçlarınız omuz uzunluğunda veya daha uzunsa. Ayrıca kalın telli saçları kapatmak için de her zaman daha fazla boya gerekir.

  DENEME YAPIN

  Kimse ciddiye almasa da saç boyalarıyla önceden deneme yapmak çok önemli. Ense bölgesi gibi açıkta olmayan bir bölümden alacağınız saçlarla boyanın nasıl görüneceğini önceden anlayabilirsiniz. Hele yeni bir renk deniyorsanız, mutlaka bu testi önceden yapmalısınız.

  - Advertisement -

  ÇIPLAK OLABİLİRSİNİZ

  Boya yaparken ne kadar dikkat ederseniz edin, bir yerlere sıçrama ve leke bırakma ihtimali hep var. Üzerinize hiçbir şey giymeden boya işlemini yapabilirsiniz. Bu şekilde rahat edemiyorsanız, gerçekten gözden çıkartabileceğiniz eski bir kıyafetinizi seçmelisiniz.

  SAÇ DİPLERİNE DUDAK BALMI SÜRÜN

  Dudak balmını alın bölgenizdeki saç diplerine ve kulak üstüne sürebilirsiniz. Böylece boya yaparken cildinize sürülse bile balm sayesinde kolayca çıkar.

  RENKLERİ KARIŞTIRMAYIN

  Yazının başında söylediğimiz gibi siz kuaför değilsiniz, olmaya da çalışmayın. İki farklı rengi karıştırmak profesyonellerin uzmanlık alanına giriyor.

  EKSTRA ELDİVEN

  Boya kutularının içinden hiçbir zaman yeterli miktarda eldiven çıkmaz. Önceden hazırlığınızı yapıp, ekstra eldiven alırsanız rahat edersiniz.

  SIKMAYIN, SÜRÜN!

  Kolay kullanım olarak lanse edilen şişe formundaki boyalar yerine, tıpkı kuaförlerin yaptığı gibi boyayı bir kaseye koyun ve fırçayla sürün. Bu sayede hem etraf daha az batar hem de daha iyi sonuçlar alırsınız.

  Hazırlayan: Deran Çetinsaraç

  İLGİLİ İÇERİKLER  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz