Diğer
  Ana SayfaGüzellikHadi bakalım fazlalıkları atma zamanı!

  Hadi bakalım fazlalıkları atma zamanı!

  -

  İşte korkulan başınıza geldi ve kilolar yavaş yavaş görünmeye başladı. Bacağınızı inceltseniz göbeğiniz, göbeğinizi inceltseniz kalçalarınız saklandığı yerden çıkıyorsa soluğu zayıflama yöntemlerinde almanız an meselesi demektir. Peki hangi yöntemi nasıl seçeceksiniz? İşte cevaplar…

  YAĞLARDAN KURTULUN
  Karın, basen, bel gibi bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlar inatçı özellikleri nedeniyle kadınların derdi olabiliyor. Superplast Estetik Cerrahi Merkezi’nden Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Güner, yağlanma sorununa lazer lipoliz yönteminin yardımcı olabileceğini belirtiyor. Lazer lipoliz, lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılmasını amaçlayan bir yöntem. Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisine yardımcı olan bu uygulama ile lokal anestezi ile tek seansta, kanama olmadan ve sosyal hayatı fazla etkilemeden kişiyi kurtarmak amaçlanıyor. Smartlipo, slimlipo olarak adlandırılan lipoliz yöntemi sadece cilt altında biriken yağı azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini artırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini de amaçlıyor. Lazer lipoliz aynı zamanda terlemenin yok edilmesi amacıyla koltuk altında da kullanılıyor.

  Lazer lipoliz kanamayı önleyen, kısa sürede iyileşme vaat eden ve bandajlama süresinin kısa olduğu bir vücut şekillendirme işlemi. Uygulama için yapılan kesi 1-2 mm boyutunda olduğu için neredeyse izi yok denecek kadar az oluyor. İşlem sonrası işe veya sosyal hayata kolayca dönebiliyorsunuz ve sonuç 1-2 ay içinde ortaya çıkıyor.

  Op. Dr. Hüseyin Güner, “Lazer lipoliz işleminin uygulandığı bölgede temel olarak üç etkisi var. Lazer lipolizde lazer ışığının kanülden çıktığı bölgedeki fotomekanik etki sonucu bu bölgedeki yağ hücrelerinin zar bütünlüğü bozuluyor. Ölen yağ dokusu o bölgede bırakılabiliyor ya da ince bir kanül yardımıyla düşük bir basınçla emilerek dışarı alınabiliyor. Fotomekanik etkinin oluştuğu alanın hemen dışındaki alanda fototermal etki ile bu bölgedeki ince damarlarda pıhtılaşmaya neden oluyor. Bu etki sonucu işlem sırasında ya da sonrasında kanama görülmesi engellenerek uygulama sonrasında morarma olmaması sağlanıyor. Fototermal etkinin oluştuğu alanın hemen dışında kalan alanda ise fotostimülasyon etkisi yaratıyor. Bu etkinin görüldüğü alanlarda kolajen sentezi uyarılarak yeni bağ dokusu oluşumu sağlanmış oluyor. Bu etki sonucunda uygulama yapılan ciltte belirgin bir toparlanma ve gerilme elde edilmesi amaçlanıyor” diyor.

  - Advertisement -

  Uygulama sonrasında bölgeye göre sadece 2-7 günlük bir süre korse giyilmesi yeterli oluyor. Ayrıca klasik liposuction metotlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri gibi bölgeler de dahil olmak üzere tüm vücut bölgelerine uygulanabiliyor. Uygulama sırasında yok edilen yağ hücreleri geri gelmiyor, ancak hasta gereğinden fazla kalori alırsa kalan yağ hücrelerinde hacim olarak artış olma olasılığı olabiliyor. Böyle bir durum olursa işlemi tekrar yapmak gerekiyor. Bu nedenle hastalara uygulama sonrası spor yapmaları ve gıda alımında aşırılıkları varsa bunları azaltmaları tavsiye ediliyor. Devamı diğer sayfada  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz