Diğer
  Ana SayfaBurçlar ve AstrolojiHaftalık Burç Yorumları (17-23 Ocak 2022): 18 Ocak Dolunayı neler getiriyor?

  Haftalık Burç Yorumları (17-23 Ocak 2022): 18 Ocak Dolunayı neler getiriyor?

  -

  Koronavirüs pandemisi ile birlikte astroloji ve günlük, haftalık, aylık burç yorumlarına olan ilgi artmış durumda. 17 Ocak pazartesi günü itibarıyla yeni bir haftaya başlıyoruz. Peki, astroloji yeni hafta için neler söylüyor? Astrolog Dilara Yıldızhan formsante okurları için haftalık burç yorumlarını yazdı. İşte Dilara Yıldızhan’ın kaleminden haftalık burç yorumları (17-23 Ocak 2022) 

  HAFTALIK BURÇ YORUMLARI: 17-23 OCAK 2022

  Astrolog Dilara Yıldızhan

  18 OCAK DOLUNAYI

  18 ocak İstanbul saatiyle 02:48’de yengeç burcunun 27 derecesinde, Procyon sabit yıldızında dolunay gerçekleşecek. Dolunayın etkisiyle; seyahat kısıtlamaları, eğitimde ise yeni kararlar alınabilir.

  Procyon eczacılıkla alakalıdır. Yeni ilaç haberlerini bu süreçte daha fazla göreceğiz.

  Türkiye açısından;  finansal kriz ve manipülasyon gerçekleşebilir. Dış piyasa baskısı ile yeni finans kararları alınabilir. Merkür Retro etkisi de olduğu için; piyasada çıkan söylentilere göre hareket etmek pek doğru sonuçlar doğurmayabilir. Söylentilere ve toplum psikolojisinden çok maddi kararlarınızı doğru analiz ile vermenizi tavsiye ediyorum.

  DOLUNAYDAN ETKİ ALACAKLAR 23-29 DERECEDE GEZEGEN YA DA YÜKSELENİ OLANLAR;

  • Terazi, Yengeç, Oğlak ve Koç en çok etki alanlar ve krizsel bir dönem geçirebilirler.
  • Akrep, Boğa, Balık, Başak burçları ise korunacaksınız ve yaşadıklarınız size güç katacak.
  • Kova, Yay ani durumlar içinde kalabilirsiniz.
  • İkizler ve Aslan ise sakin geçirecekler.

  DOLUNAY RİTÜELİ

  Dolunay zamanında Ay’ın çekim kuvvetiyle denizlerde gel-git gerçekleşiyorken , insanın de bedeninin yüzde 70’i su olduğundan üzerimizdeki etkisi inkar edilemez. Eski uygarlıklardan; Babil ve Mısırlılardan beri günümüze pek çok bilgi kalmıştır.

  - Advertisement -

  Ayın 7 farklı evresi vardır ama bizler en çok yeniay ve dolunay evresini kullanmayı tercih ederiz. Dolunay da ay tüm gücüyle görünür olur, özellikle duygular, dürtülerimiz üzerinde çok etkisi vardır.

  Dolunay zamanları bırakma zamanıdır.

  Dolunay gününden 2 gün öncesi ve sonrasında da Ay’ın enerjisi çok güçlüdür. Bu süreci en güzel şekilde kullanmak için size birkaç öneri veriyorum.

  • Topraklanın ve doğayla içe içe olun.
  • Nefes çalışmaları yapabilirsiniz. Örneğin; 4 saniyede nefes alın, 4 saniye nefesi tutun ve 6 saniye de ise yavaş yavaş nefesinizi verin. Bu sakinleşmenizi ve dürtülerinizi kontrol altında tutmanıza yardımcı olacaktır.
  • Hafif yemeklerle beslenebilirsiniz, dolunay öncesi 2 günden itibaren diyete başlayabilirsiniz.
  • Dolunay Ritüeli; Sıcak bir duş alın ve rahatlayın. Odanızı temizleyin ve kendinize ayıracağınız bu özel zamanda; adaçayı ile odanızı tütsüleyebilirsiniz. Mum yakın ya da ışıkları kısabilirsiniz. Sakinleştikten ve kendimize odaklandıktan sonra yapmak istediklerinizi yazın. Neler hayal ediyoruz, ne yapmak istiyoruz. Hedeflerinizi yazabilirsiniz. Bırakmak istedikleriniz için; başka bir kağıda; bırakmak istediklerinizi yazın ve sonra kağıdı yakın.
  • Ay suyu yapabilirsiniz. Bir bardak suyu dolunay gecesi ay ışığında bırakın. Böylece tüm ay ışığının gücü suya yüklenecektir. Ay suyunu sonra niyetlerinizi belirterek içebilirsiniz. Başka suya da katarak çoğaltabilirsiniz.

  Peki Dolunay zamanında neler yapmazsak bu süreci rahatlıkta atlatabiliriz?

  • Yeni bir şeye başlamayın.
  • Ani duygusal tepkiler vermeyin.
  • Öfkeyle ani kararlar almayın.
  • Ağır yemekler yemeyin yoksa bedeniniz çok su toplayabilir.

  20 ocak Güneş ise kova burcuna geçecek. Kova, zodyağın altıncı takımyıldızıdır ve Gelecek Olan’ın zaferinin sonuçlarını bize açıklar.  Kova, Latincede su taşıyan anlamına gelir .  20 Ocak ile 19 Şubat arasında doğduysanız Kova burcusunuz. Kova burcu; analitik ve zekidir, geleceği öngörebilirler. Orijinal ve marjinaldirler, farklı fikirleri vardır. Hümanistlerdir. Kova burcu insanları bireysellikten çok toplumsal insanlardır. Egoları düşük insanlardır. Entellektüalizm, dahiler, bilginler, kahinler, hümanistler, mucitler haritasında kova burcu baskın insanlardan çıkar. Geleneğe uymayan, özgürlükçü ve marjinal insanlardır. Kovalar olmasaydı astroloji, teknoloji, buluşlar olmazdı. İyi ki doğduğunuz kovalar. Güzel bir hafta dilerim.

  23 ocak Merkür Güneş kavuşumu; Merkür ve güneş kavuşumları önemli zamanlardır. Merkür zihinse, güneş bedendir. Bundan dolayı zihnimizden geçenler, söylediklerimiz gerçeğe dönüşebilir. 23 Ocak tarihinde dua, dilek, meditasyon yapmak için mükemmel bir gündür. İsteklerinizi yazmak ise Merkür Retro etkisini en güzel şekilde kullanmamızı sağlar.

  KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ  

  Sevgili Koçlar; 18 Ocak dolunay etkisi ile; aile, ev ve iş hayatınızda sizi zorlayacak durumlar içinde kalabilirsiniz. Bu süreçte iş hayatınızdaki baskı ve manipülasyonlar aile hayatınızı etkileyebilir. Koçlar egosuna dikkat etmeli ve öfkenize kendinizi kaptırmamalısınız. 20 Ocak bir ay boyunca; sosyal hayatınız, dernekler, organizasyonlar belirgin olarak ön plana çıkmaya başlıyor.

  Hafta sonunda; sosyalleşip, arkadaşlarınızla vakit geçirebilirsiniz. Uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz ya da aklınızdaki kişiyle karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. Düşünceleriniz ve sözleriniz ise olumlu olsun, sözler büyüdür.

  BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

  Sevgili boğalar; 18 Ocak dolunay etkisi ile; yakın çevre, kardeşler, iletişim, eğitim, medya ve kısa seyahatler gündeminize gelebilir. Kadersel olarak verilen kararlar size güzel kapılar açacak. Sağılığınıza dikkat etmeli  ve otoriteye karşı isyankar tavır sergilememeye dikkat etmelisiniz. 20 Ocak Güneşin kova burcuna geçmesiyle bir ay boyunca; kariyer hayatınız ön planda olacaktır.

  Hafta sonunda; iş, kariyer hayatınızda iletişim çok önemli olacak ve söyledikleriniz, aklınızdan geçenlerin gerçeğe dönüşebileceğini söyleyebilirim. Eğer yeni bir iş sözleşmesi yapacaksınız, dikkatli olun.

  İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

  Sevgili İkizler; 18 Ocak dolunay etkisi ile; maddi kaynaklar, para konularında sorunlar yaşayabilirsiniz. Borç yada miras konularında gelir-gider dengesini düzenlerseniz bu süreci rahat geçirebilirsiniz. 20 Ocak Güneşin kova burcuna geçmesiyle bir ay boyunca; eğitim, yurtdışı konuları, uzak mesafe seyahatler, dava-hukuk, uzak akraba konuları ön plana çıkacaktır.

  Hafta sonunda; eğitim, hukuk, uzak mesafe seyahatler konularında bağlantı kurabilirsiniz. Yurtdışı seyahat kararı alabilirsiniz. Eğitim konusunda da güzel gelişmeler sizi bekliyor.

  YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

  Sevgili Yengeçler; 18 Ocak dolunay etkisi ile; sağlığınız ve ilişkiniz bu hafta önemli olacak. Bu dönemde sosyal çevrenizden destek görebilirsiniz. Ayrıca aşkla ilgili yeni kararlar da alınabilir. 20 Ocak Güneşin kova burcuna geçmesiyle bir ay boyunca; finans, yatırım, borçlar, kredi, ameliyatlar, spiritüel konular ön plana çıkacak.

  Hafta sonunda; para, maddi kaynaklarla ilgili geçmişte planladığınız durumlarla ilgili kararlar alabilirsiniz. Yeni bir sözleşme imzalayacaksanız dikkatli olun ve her şeyi gözden geçirin. Düşünceleriniz ve sözleriniz ise güzel olsun çünkü Merkür güneşin kalbinde olacak ve sözlerinizin gerçeğe dönüştüğüne tanık olabileceksiniz.

  ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

  Sevgili aslanlar; 18 Ocak dolunay etkisi ile; psikolojiniz ve sağlığınız bu hafta çok önemli. Kendinize iyi bakmalı ve beslenmenize dikkat etmelisiniz. Çalışma hayatında otoriteye karşı tepkileriniz çok sert olabilir, öfkenize yenik düşmeyin. Ev, aile ve kariyerle ilgili sorunlar kadersel olarak sizi zorlamayacak. 20 Ocak Güneşin kova burcuna geçmesiyle bir ay boyunca; ilişki, evlilik, ortaklık konuları hareketlenecektir.

  Hafta sonunda; eski eş, partner, eski sevgilinizle iletişime geçebilirsiniz. Evlilik, ilişki konularında ise olumlu düşünün, durumlara karşı güzel cümleler kurun ve sonra olmasını bekleyin.

  BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

  Sevgili Başaklar; 18 Ocak dolunay etkisi ile; sosyal çevre, arkadaşlarınızla ilgili belirsizliklerin su yüzüne çıktığı bir haftaya giriyorsunuz. Sonuçlar ise sizin istediğiniz gibi olacak. Ayrıca aşk ya da flörtünüzde hafta boyunca gündeminizde olacak. 20 Ocak Güneşin kova burcuna geçmesiyle bir ay boyunca; çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar, gündelik işler ve sağlık konuları ön plana çıkacaktır

  Hafta sonunda; sağlık, çalışma hayatınız, evcil hayvanlarınızla ilgili güzel haberler alabilirsiniz. Düşünceleriniz pozitif olsun, hafta sonu düşünce ve sözlerin büyü olduğuna tanık olacaksınız.

  TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

  Kariyer, 18 Ocak dolunay etkisi ile; iş hayatınızda belirgin olmayan konular netleşecektir ama sonuçlar sizin istediğinizden daha farklı sonuçlanabilir. Bu dönemdeki kozunuz ise iletişim. İletişimle konuları çözme şansınız var ve maddi konuda kadersel olarak sorun yaşamayacaksınız. 20 Ocak Güneşin kova burcuna geçmesiyle; aşk, flört, çocuk ya da hobi konularında hayatınız bir ay boyunca hareketleniyor ve güzel gelişmeler kapınızda olacak.

  Hafta sonu; duygusal olarak rahatça kendinizi ifade edebileceksiniz. Aşk, ilişki, flört, eğlence hayatınızda aklınızdan geçenlere dikkat edin çünkü gerçeğe dönüşebilir. Ayrıca fiziksel olarak bakım yaptırmak sizin için oldukça uygun.

  AKREP VE YÜKSELEN AKREP

  Sevgili akrepler; 18 Ocak dolunay etkisi ile;  yurtdışı, yabancılar, hukuk, eğitim, medya konularında belirsizlikler sonuçlanıyor. Aşk, ilişki ya da evliliğinizi de etkileyen olumlu haberler kapınızda. 20 Ocak Güneşin kova burcuna geçmesiyle; aile ve ev hayatınız 1 ay boyunca ön plana çıkmaya başlayacak. Aile içinde bazı sorunlar yaşanabilir.

  Hafta sonunda; ev, aile, taşınmazlarla ilgili karar alabilirsiniz. Yeni bir eve taşınma konusu gündeme gelebilir ama düşünceleriniz olumlu olsun , aklınızdan geçenlere uygun bir evin sahibi olabilirsiniz. Ama taşınma ve sözleşmeyi 5 Şubat sonrasına bırakın. Eğer mümkün değilse sözleşmeyi iyice incelemeden imza atmayın. Aile içinde anlaşmazlıkları ise çözmek için hafta sonu fırsatını kaçırmayın.

  YAY VE YÜKSELEN YAY

  Sevgili yaylar; 18 Ocak dolunay etkisi ile; borç, sigorta, nafaka, finans konularıyla ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Bu süreçte harcamalarınıza ve borçlarınıza dikkat etmelisiniz. Sağlığınız ve çalışma hayatınızda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. 20 Ocak Güneşin kova burcu etkisiyle 1 ay boyunca yakın çevre, kardeşler, kısa mesafe seyahatler ve iletişim konuları hayatınızda ön plana çıkacaktır.

  Hafta sonunda; yakın çevre, kardeşler, kısa mesafe seyahat, eğitim ve medya alanında kendinizi ifade etmekte zorlanmayacaksınız. Düşünce ve sözleriniz ise çok önemli olacak, olumlu düşünün olumlu olsun.

  OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

  Sevgili oğlaklar; 18 Ocak dolunay etkisi ile; evlilik, ilişki ya da ortaklıklarınızla ilgili belirgin kararlar alacağınız bir süreçtesiniz. Siz karşı tarafa manipülasyon yapabilir ve gücünüzü gösterebilirsiniz. Bu dönemde çocuklarınız, aşk ve flörtle ilgili kadersel olarak olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. 20 Ocak Güneşin kova burcuna geçmesiyle 1 ay boyunca; maddi kaynaklarınız, para, ürettikleriniz ön plana çıkacak.

  Hafta sonunda; maddi kazançlar, maddi kaynaklarınızla ilgili yeni sözleşme, yeni bir karar alabilirsiniz. Bu konuda kariyerinizi de destekleyecek güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

  KOVA VE YÜKSELEN KOVA

  Sevgili kovalar; 18 Ocak dolunay etkisi ile; sağlık, çalışma hayatınız, psikolojiniz bu süreçte zorlanabilir ve bundan dolayı meditasyon yapmak, kendinize zaman ayırmak için güzel bir haftadasınız. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Uyu düzeninize dikkat etmeli ve beslenme düzeninizi aksatmamalısınız. 20 Ocak Güneş Kova burcu etkisiyle 1 ay boyunca; ön plana çıkacaksınız ve kendinizi çok daha iyi ifade edebileceksiniz, fiziksel değişim kararı da alabilirsiniz.

  Hafta sonunda; ön plana çıkıyorsunuz ve kendinizi rahatlıkla ortaya koyuyorsunuz. Sözleriniz ise çok ama çok önemli olacak. Söz büyüdür ve sözlerinizin gerçeğe dönüşeceğine şahit olabilirsiniz.

  BALIK VE YÜKSELEN BALIK

  Sevgili balıklar; 18 Ocak dolunay etkisi ile; aşk, flört, çocuklar ya da hobilerinizle ilgili belirsizlikler bu hafta belirginleşiyor. Geçmiş travma ya da korkularınızdan durumları yanlış yorumlayabilirsiniz. Geçmiş geçmişte kaldı, korkularınızla karar almamaya çalışın. Çünkü dolunay sert bir enerjidir ama verilen kararlar sizin kadersel olarak zorlamayacak. 20 Ocak Güneşin kova burcu etkisiyle 1 ay boyunca; bilinçaltınız aydınlanıyor, rüyalarınız belirginleşebilir,  gizli düşmanlarınız açığa çıkabilir. Hastanelere bu süreçte daha çok gitmek zorunda kalabilirsiniz.

  Hafta sonunda; inzivaya çekilebilir, hayallerinizi kağıda dökmek isteyebilirsiniz. Hayalleriniz çok önemli ve rüyalarınız da mesajcı olacaktır. Güzel düşünün, güzellikler size gelsin.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz