Hamileliğin 39. haftasında neler oluyor?

  Hamileliğin 39. haftasına geldiniz. Bebeğiniz artık full termdir ve doğuma tam anlamıyla hazırdır. Peki, hamileliğin 39. haftasında anne nelerle karşılaşabilir? 39 haftalık bebek doğar mı? 39 haftalık bebek kaç kilo olur? Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erkut Attar, hamileliğin 39. haftasında yaşananların yanıtını verdi.

  39 HAFTALIK BEBEK KAÇ KİLO OLUR?

  51 cm boyunda ve 3300 gram ağırlığındadır.

  39 HAFTALIK HAMİLELİKTE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  Doğum semptomlarından özellikle; suyun gelmesi ve kontraksiyonların/karında sertleşmenin/bası hissinin düzenli olduğu durumda doktorunuza en kısa zamanda haber vermeniz gereklidir.

  Su gelişi, damlama ya da sızıntı şeklinde görülebilirken birden büyük bir miktar sıvı gelmesi şeklinde bile olabilir. Gebelik boyunca izlediğiniz akıntıdan daha farklı bir akıntı ya da daha sulu  bir akıntı izleyebilirsiniz.

  Düzenli kontraksiyonlar: Daha önce rahmi doğuma hazırlamak için olan düzensiz, dinlenmekle/sıvı alımıyla/pozisyon değişimi /masaj ile geçebilen ve rahim ağzında bir değişikliğe neden olmayan daha çok kasıklarda hissedilen ‘’Braxton-Hicks’’ denlien bası/sertleşme/gerginlik olarak tanımlayabileceğimiz hislerin yerini bel ve sırtta yoğunlaşan daha düzenli, zamanla sıklaşan ve daha yoğun-güçlü kontraksiyonlar alır. Ve bu doğum kontraksiyonları rahim ağızında yumuşamaya, açılmaya ve silinmeye neden olur.

  39 HAFTALIK BEBEK GÖRÜNTÜSÜ

  hamileliğin 39. haftasında

  39 HAFTALIK BEBEK KAÇ AYLIK OLUR? *

  İLGİLİ İÇERİKLER

  YORUM YAZIN

  Please enter your comment!
  Please enter your name here