Diğer
  Ana SayfaSağlıkHamilelikHamilelikte adet görülür mü?

  Hamilelikte adet görülür mü?

  -

  Hamilelikte adet görülür mü? Hamilelik dönemindeki kanamaların sebebi nedir? Kadın Hastalıkları ve Tamamlayıcı Tıp Uzmanı Op. Dr. Pınar Yalçın Bahat, hamilelik dönemindeki kanamalar hakkında bilgi verdi.

  GEBELİK TESTİ NE ZAMAN YAPILMALI?

  Gebeliğin ilk haftaları birçok anne adayının farkında bile olmadığı bir dönemdir. Gebeliğin bu dönemdeki ilk bulgusu adetin gecikmesidir. Gebelik planlayan ve adet gecikmesi yaşayan her kadın mutlaka kanda gebelik testi yaptırmalıdır. Bazı anne adaylarında geç döllenme olabileceğini göz önünde bulundurmalı ve bu nedenle testi yaptığı döneme dikkat etmelidir. Beklenen adet döneminden en erken 1 hafta önce veya şüphelenilen cinsel ilişkiden en erken 1 hafta sonra test yapılabilir. Kan testi en güvenilir sonucu verecektir. İdrar tahlillerinin yanlış sonuç verme ihtimali yüksektir.

  HAMİLEYKEN ADET GÖRÜLÜR MÜ?

  Hamile iken adet görülmez ancak hastalarımız gebeliklerinin farkında olmadıkları erken dönemde oluşan tutunma kanamalarını veya düşük tehdidi oluşturan durumlara bağlı oluşan kanamaları adet kanaması olarak değerlendirmektedirler. Yerleşme kanamaları ağrısız olur ve kısa sürer. Bir diğer deyişle, bu kanama adet dönemi kanamasından farklıdır, yani hamilelik döneminde anne adayı adet görmez.

  Hamile olduğunuzu biliyorsanız ve kanamanız varsa mutlaka hemen bir kadın doğum hekimine başvurarak gerekli ise ilaç tedavisine başlanmalıdır.

  HAMİLELİK BELİRTİLERİ

  - Advertisement -

  https://formsante.com.tr/hamileligin-en-onemli-8-belirtisi-hamilelik-belirtileri-en-erken-ne-zaman-baslar/

  HAMİLELİK BELİRTİSİ İLE ADET AĞRISININ FARKI NEDİR?

  Hamilelik belirtileri ile adet ağrısı arasında fark da merak edilenler arasındadır. Bu konu için ilgili haberimize bakabilirsiniz. 

  Hamilelik belirtileri ile adet ağrısının farkı nedir?       

  HAMİLELİKTE SAÇ BOYAMAK VE LAZER EPİLASYON ZARARLI MI?

  HAMİLELİK SÜRESİNCE HANGİ BİTKİSEL ÇAYLAR İÇİLEBİLİR?

  HAMİLELİKTE HANGİ YİYECEKLERDEN UZAK DURULMALI?

  HAMİLELİKTE HANGİ DİP BALIKLAR YENMELİ?  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz


  Tam bir sebze canavarıyım

  ‘Binbir Gece’ dizisindeki rolüyle her hafta evlerimize konuk olan, sevilen oyuncu Ceyda Düvenci “bakımlı, kendini her haliyle seven ve güvenen, sağlığına dikkat eden kadınlar...

  Diyette başarısızlık yoktur, vazgeçmek vardır

  Yeni kitabı ‘Afiyetle Diyet’’in raflardaki yerini aldığı bugünlerde Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile bir söyleşi yaptık ve ondan stil sırlarını öğrendik...Yeni kitabınızdan biraz bahseder...

  Tek yaptığım spor oğlumla yürümek

  G.O.R.A'nın çekimleri için ne diyeceksiniz?Çekileli uzun zaman oldu! İnsan bir şey çektiği zaman hemen seyretmek istiyor ama bu filmin başına hakikaten gelmedik şey kalmadı....