Diğer
  Ana SayfaKoronavirüsHayat Eve Sığar uygulamasından maske kodu nasıl alınır?

  Hayat Eve Sığar uygulamasından maske kodu nasıl alınır?

  -

  T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulama olan Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması’ndan, artık ücretsiz maske de temin edebilirsiniz. Peki, ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasından maske kodu nasıl alınır? İşte maske kodu ile ilgili tüm detaylar…

  HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASINDAN MASKE KODU NASIL ALINIR?

  Güncelleme ile uygulamanın “Sağlık Durumu” sekmesinden vatandaşların ücretsiz maske kodu alabilmesine imkan tanındı.

  Uygulama üstünden maske temini oldukça pratik. Hayat Eve Sığar uygulamasında “Maske talep et” butonuna tıklayarak hakkınız olan maskeyi talep edebiliyorsunuz. Maske için kodunuz oluştuysa eczaneden ücretsiz maskelerinizi alabiliyorsunuz.

  Güncelleme ile artık ücretsiz maske kodu Hayat Eve Sığar uygulamasındaki “Sağlık Durumu” sekmesi altından alınabiliyor. “Maske talep et” butonu iOS işletim sistemi yüklü telefonlarda uygulama güncelledikten sonra görülebiliyor.

  - Advertisement -

  HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?

  HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI İLE NELER YAPILABİLİYOR? *

  • İstediğiniz sıklıkta güncel veriler esas alınarak hazırlanmış Koronavirüs testini doldurarak durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Aileniz ve sevdiklerinizi (izin vermeleri halinde) ‘Ailem’ sekmesindeki listenize ekleyebilir, durumları hakkında bilgi sahibi olabilir ve riskli bir durumla karşılaşmadan önce önlem alabilirsiniz.
  • Kullanıcı hesabınızı doğrulamak için ise telefonunuza bir kod gönderilerecek. Hesabınızın doğrulanması, sizi uygulamanın daha iyi yönlendirmesine ve riskli bölgelerden korunmanıza yardımcı olacak.
  • Semtinizdeki risk durumunu görebilirsiniz.
  • Koronavirüsle ilgili bilgiler alabilir, Türkiye’deki son durumu takip edebilir, size yakın eczane, hastane gibi sağlık kuruluşlarını yerini görebilir, koronavirüs şüphesi taşırsanız ulaşabileceğiniz telefon numaralarını bulabilirsiniz. 

  HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NEDİR?

  Uygulamanın bilgilendirme bölümünde Hayat Eve Sığar ile ilgili bu bilgiler yer alıyor: Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarımızı Yeni Koronavirüsü (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilen mobil uygulamadır.

  T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.

  RİSKLİ BÖLGELERİ GÖREBİLİRSİNİZ

  Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına kolayca ulaşabilir, evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görebilirsiniz.

  Ailem bölümüne merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını görebilirsiniz.  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz