Hedefim kaslarımı daha belirgin hale getirmek

nisan-2013-roportaj-resim-2Nike/ Intersport sporcu sütyeni, TL49
Nike aktif ceket, TL135
Benetton saat, TL79,90
Nike şort, TL73
Nike bileklik, TL19
Shiva/ Decathlon matara, TL10,90

Ailenizde sanatla ilgilenen var mı?
Ailem sanata çok düşkündür. Bedri Rahmi ve Sabahattin Eyüboğlu, baba tarafından akrabalarım. Bedri Rahmi Eyüboğlu, dedemle amca çocuklarıymış. Dolayısıyla sanatla, şiirle hep iç içeyizdir. Babam bankacı ama evde hep şiir okur. Edebiyat konuşulan bir ortamda yetiştim. Oyunculuğu seçtiğimde de ailem beni destekledi, hep yanımda oldu.

En çok kimin oyunculuğu etkiledi sizi?
Ayrım yapmak istemem ama Halit Ergenç’in oyunculuğunu beğeniyordum. Benim için çok güzel bir tecrübe oldu, çok şey öğrendim oradan. Kostümcüsünden makyözüne, yapımcısıdan reji ekibine herkes profesyoneldi.

O sırada mı geldi ”Sudan Bıkmış Balıklar”daki başrol teklifi?
Oynarken gelmedi ama “Muhteşem Yüzyıl”ın hemen akabinde geldi. Çalışmayı çok seven bir insanım, senaryoyu okuyunca içim ısındı, hemen başladım. Dizi Kaş’ta geçiyordu, dolayısıyla yazın dizi çekmenin zorluklarını görmüş olduk.

Şu an oynadığınız “İntikam”da yardımcı kadın oyuncusunuz. Başrol oynadıktan sonra hiç endişeleriniz oldu mu?
Güzel bir işin neresinde olursam olayım yeter. Sonuçta bu işe başlayalı kısa zaman oldu. Daha öğrenecek çok şeyim var ve yolun daha başındayım. İyi bir işin içinde olmak, iyi oyuncularla oynamak bana daha verimli geliyor. Evet başrol oynadım kısa bir süre ama bitti.

Biraz da “İntikam” dizisinden ve oynadığınız karakterden bahsedebilir misiniz?
Yönetmenimiz Mesude Erarslan beni “Sudan Bıkmış Balıklar”da izlemiş. Bu rol için de direkt beni düşünüp aradılar. Dizide oynadığım karakterin adı Cemre. Yağmur’un (Beren Saat) intikam aldığı ailenin kızını canlandırıyorum. Diktatör, “Ben ne dersem o” diyen bir annenin kızı; annesi ile sürekli çatışma halinde. Çatışmasının sebebi ise annesinin bakış açısından dünyaya bakmaması. Daha farklı, daha kendi halinde bir kız. Ağabeyinin annesi tarafından daha ön plana çıkarıldığını düşünüyor. Ona rağmen güçlü, kendi hayatını kurmaya çalışan bir kız. Belki de annesinin dikkatini, sevgisini çekebilmek için ona sataşan bir kız.

Cemre’yi çok pozitif bir karakter olarak izliyoruz. Karanlık taraflarını da izleyecek miyiz?
Her karakterin karanlık bir tarafı vardır. Bu kızın annesinin adı da neticede Şahika. Şu an için gördüğüm karanlık bir tarafı yok Cemre’nin ama olmayacak anlamına da gelmiyor. Kızı da annesinin kanını taşıyor sonuçta; ileride ne olacağı belli olmaz…

Bu hikayede Yağmur karakteri intikama odaklanmış. Siz olsanız ne yapardınız? İntikam alır mıydınız?
Onun yaptığı çok güç ve uç bir şey. İntikam almayı göze alan ama onun yaptığını yapabilecek çok az kadın vardır diye düşünüyorum. Ben olsam yapamazdım. Umursamamayı, intikam almaya tercih ederdim.

Dizideki rolünüze nasıl hazırlandınız?
Hem fiziksel hem karakter olarak belli bir formata göre oynuyoruz. Dizinin Amerika’da çekilen orijinal versiyonuyla senaryo birebir gidiyor. Tabii oynayış şekilleri farklılık gösteriyor. Ben Cemre’yi daha ergenlik çağında, deli dolu, annesine kafa tutan, kendi bildiğini savunan bir kız olarak yorumladım ve ona göre oynuyorum. Dizi başlamadan önce Craft Atölye’den Çağ Hoca ile çalıştık.

Devamı diğer sayfada

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here