Hedefiniz ipi göğüslemek olsun

143071420

Koşmak her zamanki popülerliğini koruyor. Hemen her ay birkaç farklı rotada koşu yarışları düzenleniyor. Performansını ve kondisyonunu test etmek isteyenler de bu yarışlara katılıyor. Yarışlarda başarılı performans gösteren bir koşucu olmanın yolu ise bu dört özelliğe sahip olmaktan geçiyor…

 

 

 

 

 

 

Ayakta kalın
Bir yarışta ağrı ya da farklı nedenlerle geri kalmış veya koşuyu bitirememiş olabilirsiniz. Ama bunu son yarışınız olarak düşünmeyin. Harekete devam edip, bir sonraki yarış için hazırlanmaya odaklanın.

B planı oluşturun
Katıldığınız yarışta ortaya çıkabilecek beklenmedik durumlara karşı hazırlıklı olun. Olaylar karşısında allak bullak olmamak için zihninizde her türlü olasılığa karşı bir plan oluşturun. Eğer rakiplerinizden biri sizi geçerse, gücünüzü ayarlayıp, yarışı önde bitirmek için hızlanmaya çalışın. Doğru bir planla performansınızı tam kapasiteye çıkarın.

Konsantre olun
Mental olarak güçlü bir koşucu, dikkat dağıtıcı bir durumla karşı karşıya kaldığında zihnini tümüyle yarışa vermeli. Son metrelere geldiğinizde bacaklarınız ağrıyabilir, finiş çizgisini görmeden yarışı bırakmak isteyebilirsiniz. Böyle zamanlarda hedefinize odaklanın. Zihninizde göreve kilitlenip, yarışı tamamlayacağınıza
inanın.

Eğer bir yarışa katılacaksanız yaptığınız antrenmanlara, vücudunuza, kısacası kendinize güvenin. Başarabileceğiniz fikrini beyninize kazıyın. Bu sayede hedefinize ulaşarak yeni firsatlar yakalayabileceğinizi unutmayın.

FitMen Sayı 4

YORUM YAZIN

Please enter your comment!
Please enter your name here